Książnica w modernizacji. Będzie odpowiednie miejsce dla bogatych zbiorów biblioteki

0

Trwa kompleksowa przebudowa i remont obu budynków Książnicy Stargardzkiej. Po modernizacji mieszkańcy zyskają tam wyjątkową przestrzeń do realizacji twórczych pasji. I najważniejsze – w końcu będzie odpowiednie miejsce dla bogatych zbiorów biblioteki.

– Na dwóch kondygnacjach ściany są już przygotowane do malowania. Prowadzony jest remont instalacji elektrycznej i wentylacji. Wykonawca rozpoczął montaż efektownej szklanej fasady na łączniku pomiędzy kamienicą a współczesnym budynkiem. Jednocześnie dobiegają końca prace na zabytkowej elewacji od strony ul. Mieszka I – informuje magistrat.

Na tę inwestycję z niecierpliwością czekają miłośnicy literatury, ale nie tylko. Zmodernizowana placówka będzie zachwycać zarówno na zewnątrz, jak i w środku, łącząc nowoczesność z historią.

Z obu wyremontowanych obiektów Książnicy bez problemu skorzystają osoby z niepełnosprawnościami – jednym z najważniejszych elementów projektu było usunięcie wszystkich barier architektonicznych.

Nowoczesna aranżacja i wyposażenie już w przyszłym roku pozwolą stworzyć w Książnicy przestrzeń do realizacji różnych inicjatyw, spotkań i aktywności.

Wartość całej inwestycji to około 11 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało prawie 5 mln zł dofinansowania.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMPK. Dni Stargardu – przejazdy za darmo
Następny artykułPGE Spójnia. Sztab trenerski skompletowany


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj