Dodatkowe dźwigozaury na Łasztowni, czyli znów można się huśtać

0

Słynna huśtawka zamontowana na replikach portowych żurawi będzie wakacyjną atrakcją szczecińskiej Łasztowni i nadodrzańskich bulwarów. Instalacja promująca Pomorze Zachodnie została już ustawiona przy bosmanacie na Nabrzeżu Celnym.

W ubiegłym roku huśtawka na dźwigozaurach objechała całą Polskę (Warszawę, Łódź, Rzeszów, Gdańsk, Wrocław), bardzo podobała się uczestnikom Pol’and’Rock 2021 (festiwal odbył się na lotnisku Makowice – Płoty) i turystom odwiedzającym Międzyzdroje (kilka tygodni zdobiła promenadę). A później zakotwiczyła na placu Orła Białego w Szczecinie.

Po kilku miesiącach intensywnej eksploatacji konieczne było przeprowadzenie napraw i wymiana niektórych elementów. Urządzenie przeszło kompleksowy serwis. Wykonano prace konserwacyjne, odświeżono malowanie. Pojawiły się również „wzmocnienia”, dzięki którym konstrukcja będzie bardziej odporna na akty wandalizmu. Oby było ich jak najmniej, a huśtawka dawała radość i relaks tysiącom mieszkańców Pomorza Zachodniego i turystów.

Repliki dźwigozaurów z wygodną kilkuosobową ławką zostały zamontowane na Nabrzeżu Celnym w Szczecinie, przy bosmanacie. Kilkaset metrów od prawdziwych portowych dźwigów, które były inspiracją dla twórców huśtawki. Instalacja będzie tam stać do 30 września, jako wakacyjna atrakcja Łasztowni i bulwarów.

Huśtawka zawieszona na replikach słynnych (odrestaurowanych w 2017 r.) portowych dźwigów stojących nad Odrą w niebanalny sposób reklamuje Pomorze Zachodnie. Huśtając się, można poczuć klimat radosnego, przyjaznego regionu, zapraszającego do nadbałtyckich kurortów oraz żeglowania po zachodniopomorskich akwenach.

Huśtawkę na dźwigozaurach wykonała firma Metal Madness ze Szczecina, zwycięzca drugiej edycji konkursu gospodarczego „Twój biznes pod banderą sukcesu” w kategorii mikroprzedsiębiorstwo. To pierwsza, ale nie ostatnia tego typu instalacja, która promować będzie Pomorze Zachodnie.

Urząd Marszałkowski niedawno ogłosił konkurs na kolejne trzy instalacje, które mają symbolizować „Pomorze Zachodnie – przyjazne środowisko”, „Pomorze Zachodnie – wiedza, technologia i kreatywność”, „Pomorze Zachodnie – otwarte na Ludzi”. Nagrodą w konkursie jest 10 tys. zł brutto w każdej części oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w celu wykonania instalacji.

Szczegółowe informacje oraz komplet dokumentów znajduje się na: https://zamowienia.wzp.pl/umwz/public/postepowanie?postepowanie=29178384

Projekt jest realizowany ze środków RPO WZ, działanie 1.14: Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym – „Ster na innowacje – etap II”.

(r) – materiały prasowe

Poprzedni artykułKoncert wielu pokoleń na 30-lecie De Facto
Następny artykułZ wizytą na Robotniczej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj