Na terenie stargardzkiej fabryki ustawiono hoteliki dla… owadów

0

Stargardzianie angażują się w działania proekologiczne i pomagają na różne sposoby, także pszczołom. Na terenie przy fabryce Bridgestone Stargard właśnie pojawiły się specjalne hoteliki, które mają za zadanie zapewnić schronienie różnym gatunkom owadów i umożliwić im budowanie gniazd.

Pszczoły i inne zapylacze będą mogły złożyć w nich jaja, a także schować się przed zwierzętami, deszczem czy mrozem lub po prostu odpocząć. Dlaczego ochrona zapylaczy to kwestia, która dotyczy każdego z nas?

Owady zapylające są niezbędne do tego, by zachować równowagę w przyrodzie i bioróżnorodność.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że populacja zapylaczy stale ulega zmniejszeniu, a to one dbają o poziom zapylenia nie tylko kwiatów, ale również drzew i warzyw. To sprawa, która dotyczy każdego z nas, nie chcemy więc pozostawać obojętni, tym bardziej, że dbałość o środowisko jest jednym z filarów i misji naszej firmy. W Bridgestone Stargard postanowiliśmy więc pomóc chronić te pożyteczne owady poprzez budowę specjalnych domków przeznaczonych właśnie dla nich, a także dla innych małych sprzymierzeńców, którzy pomagają w walce z rozmaitymi szkodnikami – mówi Paulina Kozłowska-Baniak z Bridgestone Stargard.

Hoteliki, które wspierają owady zapylające na terenie zielonym fabryki, spełniają surowe normy entomologiczne potwierdzone pozytywną rekomendacją Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

To nie jedynie działanie Bridgestone Stargard na rzecz środowiska. Stargardzka fabryka od ubiegłego roku jest partnerem Festynu Ekologicznego. Kolejny odbędzie się już 3 lipca w Teatrze Letnim na terenie Parku Chrobrego w Stargardzie. To wydarzenie kierowane jest głównie do najmłodszych, a w jego ramach i tym razem zorganizowane zostaną wystawy, warsztaty i konkursy, dzięki którym dzieci, łącząc zabawę z nauką, dowiedzą się, jak żyć bardziej eko.

– Cieszymy się więc, że możemy ją realizować z pożytkiem dla społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że tegoroczny Festyn również przyniesie – nie tylko najmłodszym – wiele radości i praktycznej wiedzy dotyczącej życia w zgodzie z naturą. Już teraz zapraszamy i życzymy dobrej zabawy! – mówi Magdalena Waniak-Stępniak z Bridgestone Stargard.

(r)

Poprzedni artykułI LO. Zajął 3. miejsce w Konkursie Geologiczno-Środowiskowym. Główną nagrodą był indeks UW i UJ
Następny artykułNie mieli już siły dopłynąć do brzegu. Pomogli policyjni wodniacy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj