Nie mieli już siły dopłynąć do brzegu. Pomogli policyjni wodniacy

0

Od początku czerwca wodniacy ze stargardzkiej komendy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. W trakcie służby funkcjonariusze reagują na przestępstwa i wykroczenia, ale także niosą pomoc potrzebującym. O tym, jak bardzo ich obecność jest potrzebna, przekonało się 3 turystów, których zaskoczyły trudne warunki atmosferyczne na wodzie.

– Stargardzcy wodniacy, patrolując jezioro Miedwie w minioną niedzielę, na wysokości miejscowości Wierzchląd zauważyli 3 osoby, które będąc na deskach SUP, machali w ich kierunki i wołali o pomoc. Mundurowi niezwłocznie ruszyli w ich kierunku. Gdy podpłynęli bliżej, okazało się, że 3 młode osoby próbowały bezskutecznie dopłynąć do brzegu o własnych siłach. Panujące warunki atmosferyczne oraz wyczerpanie uniemożliwiły im to. Funkcjonariusze od razu zareagowali i bezpiecznie doprowadzili osoby wraz ze sprzętem do portu w miejscowości Zieleniewo – informuje mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

To już kolejny rok funkcjonowania patroli wodnych na terenie naszego powiatu. Coraz cieplejsze dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

(r)

Poprzedni artykułNa terenie stargardzkiej fabryki ustawiono hoteliki dla… owadów
Następny artykułDni Stargardu. Był sport i była zabawa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj