Rada Miejska w Stargardzie ma nową radną. „Wiedzieć, na co głosuję”

1

W związku z wygaśnięciem mandatu radnego śp. Stanisława Bartniczaka, w jego miejsce mandat ten objęła Ludmiła Sabadini, która w wyborach – z tej samej listy KWW Rafała Zająca, co zmarły radny – uzyskała drugi wynik. Dzisiaj na sesji rady miejskiej złożyła ślubowanie.

Tym samym nowa radna dołączyła do składu ósmej kadencji RM. Aktualnie rada jest w komplecie – są w niej 23 osoby, w tym 10 kobiet i 13 mężczyzn.

Ludmiła Sabadini jest stargardzianką, z wykształcenia ekonomistką, pedagogiem, artystą plastykiem. Jest też prezeską Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA, a także członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Szczecin i Towarzystwa Przyjaciół Stargardu.

Dzisiaj pierwszy raz uczestniczyła jako radna – po ślubowaniu – w sesji Rady Miejskiej w Stargardzie. Stało się to po tym, jak wcześniej dostała pismo z Krajowego Biura Wyborczego z pytaniem, czy zgadza się być radną. Na odpowiedź miała 3 dni. Zgodziła się.

– Wiedziałam, co mnie czeka. Przygotowałam się. Przed sesją dostałam plik dokumentów – projekty uchwał, sprawozdania… Jestem człowiekiem, który jak się do czegoś zobowiąże, to stara się to zrobić jak najlepiej. Chcę wiedzieć, na co głosuję. Jest ciekawość. Chcę być świadomą radną – mówi Ludmiła Sabadini.

Nowa radna pracuje w Komisji Oświaty, Kultury i Sportu RM, w której trzy osoby związane są ze sportem lub turystyką, a jedna z kulturą. Przewodniczącą tej komisji jest teraz Monika Szotowicz (wcześniej Stanisław Bartniczak), natomiast zastępcą – Grzegorz Flas.

Kadencja obecnej RM potrwa do 2023 r. Każdy mieszkaniec może skontaktować się z radnymi podczas dyżurów – harmonogram tutaj – albo wysłać e-mail na adres [email protected].

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułIII liga. Sezon dobiegł końca
Następny artykułPrezydent z absolutorium: „Dziękuję Wam wszystkim, mieszkańcy!”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj