Aby plażowanie było bezpieczne

0

Każdego lata tysiące stargardzian wypoczywa nad Miedwiem, najczęściej wybierając plażę w Zieleniewie. Miasto – jak co roku – pomoże Kobylance w utrzymaniu porządku i zapewnieniu służb ratowniczych w tym miejscu. Radni miejscy większością głosów zdecydowali, że z budżetu Stargardu popłynie na ten cel 80 tys. zł.

Z wypoczynku nad Miedwiem korzystają mieszkańcy w każdym wieku. Dzięki wsparciu miasta pobyt nad jeziorem będzie bardziej bezpieczny i komfortowy. Stargard od lat pomaga Kobylance m.in. w zapewnieniu opieki ratowników wodnych na plaży w Zieleniewie. Również w tym roku pójdzie na to 80 tys. zł. Środki zostaną wykorzystane także m.in. na utrzymanie porządku.

Stargardzianie docierają nad Miedwie w różny sposób – własnymi samochodami, komunikacją miejską, a także na rowerach, hulajnogach i pieszo. Warto wiedzieć, że już od najbliższej soboty (25.06.) do końca sierpnia (31.08., środa) bilety MPK na przejazd do Zieleniewa i Morzyczyna będą tańsze. Ze Stargardu dojedziemy nad jezioro linią nr 34 już za 2,80 zł – bilet normalny lub 1,40 zł – bilet ulgowy.

(r)

fot. FB/Gmina Kobylanka

Poprzedni artykułMiasto dofinansuje naprawę tomografu dla szpitala
Następny artykułKawiarenka Literacka. Spotkanie z Joanną Jax w Piwnicy TPS


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj