Miasto dofinansuje naprawę tomografu dla szpitala

0

Ponad 400 tys. zł popłynie z budżetu Stargardu do Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. To pieniądze, które są potrzebne na przywrócenie tomografowi komputerowemu sprawności, aby stargardzianie znów mogli z niego korzystać do zrobienia ważnego badania.

Przekazanie środków jest możliwe po zmianach w budżecie jednogłośnie przyjętych przez radnych Rady Miejskiej w Stargardzie.

– Wsparcie udzielone przez miasto umożliwi modernizację tomografu komputerowego, który uległ awarii. To bardzo drogi sprzęt, więc wszystkie naprawy również są kosztowne. Tomografia pozostaje jednym z kluczowych badań w diagnostyce szpitalnej, dlatego uważam, że nasza pomoc jest wyjątkowo potrzebna – mówi prezydent Rafał Zając.

To kolejna pomoc finansowa dla SPWZOZ. Z kasy miasta w tym roku popłynęło już prawie 650 tys. zł, z przeznaczeniem na dwa aparaty do znieczulania z kardiomonitorem. Za te pieniądze wykonano też niezbędne roboty przy wentylacji i klimatyzacji w blokach operacyjnych, trakcie porodowym, na oddziale intensywnej terapii i w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

(r)

zdjęcie ilustracyjne – źródło: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8395847

Poprzedni artykuł„Powiat Stargardzki dla Ukrainy” – kursy, szkolenia, nauka języka polskiego, warsztaty integracyjne
Następny artykułAby plażowanie było bezpieczne


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj