ZSS. Na koniec roku prezent – 20 ukulele

0

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych w Stargardzie nie odbiegało wiele od innych tego rodzaju uroczystości. Ale finał był wyjątkową niespodzianką. Dyrektorka szkoły Ewa Ściesińska poinformowała, że zwycięzca jednego z konkursów dla muzyków postanowił obdarować ZSS nagrodą w postaci 20 ukulele.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem uczniów z nauczycielami. Później na salę wszedł poczet sztandarowy, w którym – po chwili – nastąpiła zmiana w jego składzie. Uczniowie kończący szkołę przekazali młodszym kolegom księgę pamiątkową szkoły. A prowadzący zakończenie roku przypomnieli najważniejsze wydarzenia w roku szkolnym 2021/2022: liczne akcje, konkursy i zawody.

Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk dyrektorki świadectwo z czerwonym paskiem – Oliwier Woźniak i Patrycja Florczak. Oliwier dostał również nagrodę za sukcesy sportowe. Wyróżniona została Daria Tryba. Dyplomy trafiły też do uczniów biorących udział w zajęciach rewalidacyjnych. Rodzice otrzymali różę.

Był też poruszający spektakl, w wykonaniu uczniów i nauczycieli, przypominający o najważniejszych wartościach w życiu.

Podczas uroczystości dyrektorka szkoły Ewa Ściesińska poinformowała, że Bartosz Izak ze Stargardu, zwycięzca ogólnopolskiego konkursu dla muzyków o nazwie „Duet z RnR”, w którym jedną z nagród było 20 ukulele dla wybranej placówki edukacyjnej, postanowił, że będzie nią Zespół Szkół Specjalnych w Stargardzie.

W przekazaniu tej nagrody uczestniczył Piotr Słodkowski z RnR w Gdańsku.

Kolejna nagroda – gitara Arrow trafiła do zwycięzcy konkursu, członka stargardzkiej grupy Dice.

– Gram na gitarze od ponad 10 lat, udzielam się tutaj muzycznie. To było odruchowe, żeby nagrodzić tę szkołę. Jestem ze Stargardu, więc chciałem wspomóc swoją lokalną społeczność. Jeśli jakieś dzieciaki niepełnosprawne odnajdą pasję w muzyce dzięki mnie, dzięki tym gitarom, to będzie naprawdę ekstra – mówił Bartosz Izak.

Dyrektorka ZSS nie kryła radości: – Jestem przeszczęśliwa, że taki młody człowiek wybrał naszą placówkę, bo nasze dzieci, pomimo wszelakich niepełnosprawności i ograniczeń, mają też wiele pasji. Jeśli to ukulele jest takim prostym instrumentem, to ile jeszcze dobrego może z tego być.

„Uczniowie udają się teraz na zasłużone wakacje, a po powrocie czeka ich mnóstwo frajdy z nauki gry na instrumentach – i o to w tym wszystkim chodziło!” podsumowują organizatorzy konkursu na swoim FB.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułWęzeł Szczecin Kijewo w pełni otwarty
Następny artykułStargard Festiwal ’22. Organek i Agnieszka Chylińska: „Gęby roześmiane! Mistrzostwo świata!”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj