SBO – mieszkańcy proponują

0

48 – tyle zgłoszeń wpłynęło do tegorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz ich autorzy muszą jeszcze chwilę poczekać na weryfikację zadań. Już 18.07. (poniedziałek) rozpocznie się głosowanie, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy.

Warto się dobrze zastanowić, co wybrać. Przed rozpoczęciem głosowania opublikowana zostanie lista wszystkich inwestycji, które zostaną pomyślnie zweryfikowane. Jak zawsze pomysły będą przyporządkowane do kilku obszarów obejmujących w sumie całe miasto. Każdy głosujący udzieli poparcia maksymalnie 3 propozycjom. Do wyboru znów będą 2 opcje – 3 głosy na inwestycje w swoim obszarze zamieszkania albo 2 głosy na pomysły w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze.

Tym razem do wydania w ramach SBO jest aż 2,1 mln zł. Mieszkańcy sami zdecydują, które propozycje zostaną zrealizowane. Głosować będzie można zarówno przez internet – na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org lub tradycyjnie, wrzucając papierowe karty do urn w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) oraz w Ratuszu na Rynku Staromiejskim. Wyniki SBO 2023 poznamy we wrześniu.

(r)

Poprzedni artykułStargard Festiwal ’22. Organek i Agnieszka Chylińska: „Gęby roześmiane! Mistrzostwo świata!”
Następny artykułStargard Festiwal ’22. Sarsa i Natalia Przybysz: „Zrobiliśmy piosenki z tekstów, których Kora nie zdążyła zaśpiewać”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj