Ekowspółpraca się opłaca!

0

Od niedawna w miejskich parkach można znaleźć tabliczki z hasłami, które małym i dużym przypominają, by dbać  o środowisko. Dodatkowo przy kilku szkołach podstawowych pojawiły się stojaki na rowery. Wszystko to w ramach współpracy z firmą Bridgestone, która planuje też ekologiczny piknik dla stargardzian w ramach Coolturalnych Wakacji.

Oprócz haseł na tabliczkach, znalazły się też grafiki Daniela Januchowskiego – oczywiście także dotyczące ekologii. Można je znaleźć np. w okolicy Bramy Pyrzyckiej, Baszty Morze Czerwone i w parku Batorego.

Autorami tekstów są m.in. stargardzianie, którzy w zeszłym roku wzięli udział w konkursie „EcoStargard – miejmy klasę, posprzątajmy po sobie”.

– Celem zabawy było promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców miasta, dbania o wspólną przestrzeń miejską, poprawę jej estetyki poprzez zmniejszenie poziomu zaśmiecenia i zwiększenie zaangażowania stargardzian w kształtowanie środowiska lokalnego – mówi Małgorzata Wójcik-Bąk, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego.

W ramach ekologicznej współpracy przy szkołach pojawiły się też stojaki na rowery. Skorzystają z nich uczniowie SP nr 5, 6, 7 i 8.

– Dbałość o środowisko to jeden z filarów działalności naszej firmy i ważny aspekt naszej misji. Cieszymy się, że możemy ją realizować z pożytkiem dla społeczności lokalnej, bo czujemy się jej częścią, działając w Stargardzie już od prawie 15 lat. W naszym zespole mamy wielu miłośników jazdy na rowerze, tym bardziej z radością postanowiliśmy ułatwiać korzystanie z tego środka transportu również najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Mamy nadzieję, że nowe stojaki dodatkowo zachęcą ich do docierania do szkoły właśnie na rowerach – mówi Magdalena Waniak-Stępniak z Bridgestone Stargard.

Niedawno przy siedzibie firmy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii pojawiły się domki dla owadów zapylających. Bridgestone zaprasza też wszystkich stargardzian do wspólnej zabawy na pikniku ekologicznym. Wydarzenie będzie jedną z odsłon tegorocznych Coolturalnych Wakacji. Zabawa rozpocznie się w Teatrze Letnim w niedzielę (3.07.) o 12:00. Wstęp wolny. Cały lipcowy harmonogram imprez CW można znaleźć tutaj.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZnamy wykonawców większości ekomurali w regionie, także w Stargardzie. Wiemy, co będą przedstawiać malowidła
Następny artykułMPK. Nowy przystanek przy os. Platinum


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj