Odpocznij w ogrodzie Sonnabendów

0

Większość mieszkańców zna budynek przy ul. Wojska Polskiego 3, czyli tymczasową siedzibę Książnicy Stargardzkiej. Nie wszyscy jednak znają jego historię, która sięga początków XX w. Właśnie wtedy na urokliwym wzgórzu Kalkenberg powstała willa rodziny Sonnabendów. Dziś w jej sąsiedztwie, na terenie zielonym, przez całe wakacje można poczytać, pograć w planszówki albo po prostu odpocząć.

Przed laty przy willi był ogród, który – niestety – nie przetrwał do dzisiejszych czasów. W tym miejscu zachował się jednak częściowo stary drzewostan i dzika polana, dająca przestrzeń dla wyobraźni. Właśnie tam można teraz usiąść na leżaku z książką, zatopić się w przyjemnej lekturze albo zastanowić przez chwilę, jak wyglądało otoczenie domu i sam budynek ponad 100 lat temu.

Przez całe wakacje bibliotekarze zapraszają wszystkich mieszkańców do Ogrodu Sonnabendów. Na miejscu można skorzystać z bogatych zbiorów Książnicy. Do wyboru są oczywiście książki, ale też czasopisma i gry planszowe.

Przyjemne, zielone otoczenie daje wytchnienie i cień zwłaszcza w upalne dni. Czytelnia pod chmurką działa przy dobrej pogodzie w godzinach otwarcia biblioteki. Można z niej korzystać we wtorki i środy (10:00-17:30), czwartki i piątki (10:00-16:30), a także w pierwsze i trzecie soboty miesiąca (9:00-13:30).

(r)

Poprzedni artykułWarsztaty z cenną lekcją tolerancji, akceptacji i integracji społecznej
Następny artykułNowe ławki na starym cmentarzu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj