Można planować podróż na Pol’and’Rock 2022. Będą dodatkowe pociągi

0

Fani muzyki, którzy chcą przyjechać na festiwal Pol’and’Rock, mogą planować podróż. Dzięki inicjatywie Marszałka Województwa w rozkładzie jazdy uwzględniono dodatkowe pociągi na wydarzenie, które od 4 do 6 sierpnia odbywać się będzie w Czaplinku.

Rozkład jazdy z dodatkowymi składami pociągów na festiwal Pol’and’Rock 2022 jest już opracowany, zatwierdzony i opublikowany (tabela nr 385 uwzględniająca pociągi festiwalowe jest do pobrania na stronie portalpasazera.pl).

– Cieszymy się, że festiwal Pol’and’Rock ponownie zawita na Pomorze Zachodnie. Spodziewamy się sporej grupy fanów muzyki, dlatego uruchamiamy więcej pociągów, którymi będzie się można dostać do Czaplinka. Każdego dnia na tory wyjedzie 16 dodatkowych składów – podkreśla marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W okresie od 3 do 6 sierpnia, każdego dnia 16 par dodatkowych pociągów dowiezie pasażerów na festiwal, głównie z kierunku Szczecinka. Składy zostaną komunikowane z pociągami IC i Regio z kraju, ale także z pociągami jadącymi od strony Stargardu i Runowa Pomorskiego, po skomunikowaniach z kierunku Trójmiasta, Koszalina, Warszawy i Szczecina. Ponadto jeździć ma też 6 par pociągów stałego kursowania. Łącznie zatem każdego dnia na trasie znajdą się 22 pary pociągów.

W ostatnią noc festiwalową i dzień po zakończeniu koncertów, czyli 7 sierpnia, na trasę wyruszy 18 par dodatkowych pociągów, które będą odwozić uczestników festiwalu – także głównie do Szczecinka, ale również do Runowa Pomorskiego, Stargardu i Szczecina, a także 4 pary pociągów stałego kursowania. W sumie ponownie będą to 22 pary pociągów.

Przewiduje się, że wszystkie pociągi będą zestawione z co najmniej dwóch zespołów SA136 o pojemności 450 miejsc, w tym 316 miejsc siedzących, a część także z trzech pojazdów na ogółem 675 miejsc. Nie wykluczone, że część kursów obsłużą także nasze hybrydy, choć ich głównym zadaniem w czasie festiwalu będzie przede wszystkim zabezpieczenie obsługi pociągów na pozostałych liniach niezelektryfikowanych województwa zachodniopomorskiego.

Z przeprowadzonej analizy uruchamianych pociągów wynika, że każdego dnia składy zapewnią miejsca dla przewozu co najmniej 9,9 tys. osób, przy założeniu że wszystkie pociągi zestawione są tylko z dwóch pojazdów SA136. Łącznie przez pięć dni trwania festiwalu będzie to prawie 50 tys. osób. Z kolei jeżeli co trzeci pociąg będzie zestawiony z trzech zespołów SA136, to liczba dostępnych miejsc wzrośnie do prawie 11,5 tys. każdego dnia oraz do 57 tys. w okresie obsługi dowozów na i odwozów z festiwalu.

(r) – za: Biuro Prasowe UM WZ

fot. Łukasz Bryłowski/PKP PLK

Poprzedni artykuł4. Szarża Ułańska. Ruszyły zapisy!
Następny artykułDragrats Festival 2022


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj