„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – promocja bezpiecznych zachowań w czasie wakacji

0

W minioną niedzielę na plaży w Zieleniewie, nad jeziorem Miedwie, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wspólnie z funkcjonariuszem straży pożarnej oraz przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili  działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Odbyły się one w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych.

Mundurowi przygotowali specjalne stoisko z policyjnymi gadżetami i ulotkami, przedstawiającymi bezpieczne zachowania w okresie wakacyjnym, które rozdawali uczestnikom.

– Oprócz prelekcji, na której omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji i spędzania wolnego czasu, zarówno w domu, jak i nad wodą, dzieci obejrzały pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zapoznały się również z oznaczeniami występującymi na kąpieliskach, a także rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Dzieci chętnie rozmawiały z policjantami, którzy starali się odpowiedzieć na wszystkie zadawane pytania – informuje podkom. Krzysztof  Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

Do wszystkich wypoczywających nad wodą, policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznej kąpieli:

– Kąpać należy się tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.

– Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.

– Gdy wchodzimy do wody, zabezpieczmy się w specjalne rękawki lub kamizelki.

– Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po wypiciu alkoholu.

– Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo schłodźmy ciało – w ten sposób unikniemy szoku termicznego.

– Materace zostawmy na brzegu – nie wypływajmy na nich na środek jeziora.

– Przebywając w wodzie, stosujmy się do poleceń ratowników.

– Korzystając ze sprzętów pływających, bez względu na umiejętności pływackie, zakładajmy kamizelki ratunkowe.

Niech kręci nas bezpieczeństwo nad wodą!

(r)

Poprzedni artykułZmiany w drużynie PGE Spójnia Stargard
Następny artykułWsparcie czeka


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj