Przebudowa wiaduktów. Otworzą przejazd na Bogusława IV, zamkną na Pierwszej Brygady/Konopnickiej

0

Od poniedziałku 18 lipca planowane jest rozpoczęcie następnego etapu prac przebudowy wiaduktu przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Zakres robót wymaga wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji komunikacji, którą wykonawca uzgodnił z zarządcą drogi.

– Oznacza to, że wiadukt przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej zostanie zamknięty dla ruchu samochodów i pieszych. Jednocześnie otwarty zostanie przejazd pod wiaduktem na ul. Bogusława IV, na którym będą odbywać się prace związane m.in. z wykonaniem zbrojenia podpór – informuje Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Obecnie na wiadukcie przy ul. Bogusława IV wykonane są prace rozbiórkowe na połówce obiektu i trwają przygotowania do wykonania pali fundamentowych pod podpory.

Na wiadukcie przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej wykonawca zakończył prace związane z rozbiórką połowy obiektu oraz palami fundamentowymi pod przyczółki nowego wiaduktu. W dalszej kolejności wykonawca przystąpi do budowy pierwszej połówki nowego obiektu.

Przebudowa stacji i czterech wiaduktów w Stargardzie realizowana jest w ramach wartej ponad 4 mld zł modernizacji linii Poznań – Szczecin, współfinansowanej z instrumentu Unii Europejskiej „Łącząc Europę” (CEF).

Dzięki przebudowie wiaduktów zapewniony będzie płynny i bezpieczny ruch kolejowy, kierowcy zyskają szerszą jezdnię, a dla pieszych i rowerzystów powstaną chodniki oraz ścieżki.

Konstrukcja obiektu przy ul. Składowej będzie także dostosowana do planowanej obwodnicy drogowej Stargardu. Pozwoli to na usprawnienie komunikacji w mieście i wyprowadzenie częściowo ruchu samochodów z centrum.

Prowadzone prace nie ograniczają ruchu kolejowego.

(r)

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułMost Panieński zamknięty
Następny artykułZmiany w drużynie PGE Spójnia Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj