Nie nudzą się, mają mnóstwo wakacyjnych atrakcji

0

Wycieczki, zabawy, zajęcia edukacyjne, pikniki i dużo więcej. Jak co roku Stowarzyszenie Potrzebny Dom organizuje atrakcyjne półkolonie dla najmłodszych stargardzian. W sumie przez całe wakacje odbędą się aż trzy turnusy. Każdy z nich wypełniają różne aktywności.

Letni wypoczynek miasto dofinansowało kwotą 34 tys. zł.

Każdego roku na te półkolonie młodzi mieszkańcy os. Lotnisko i os. Kluczewo czekają z niecierpliwością. Zajęcia na miejscu odbywają się w Zespole Szkół nr 5, ale najciekawsze są wyjazdy i zabawy w plenerze. Pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci poznają okoliczne atrakcje – byli już m.in. nad Miedwiem, w ogrodzie dendrologicznym w Glinnej i w Krzywym Lesie. W planach jest jeszcze piknik i rajd, podczas którego młodzi ludzie lepiej poznają nasze zabytki.

Stowarzyszenie Potrzebny Dom od lat organizuje letni wypoczynek dla dzieci ze Stargardu. Dodatkowo w naszym mieście jest wiele innych wakacyjnych propozycji. Półkolonie odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury, Hufcu ZHP i w AquaStar. Ciekawe warsztaty prowadzi również Muzeum Archeologiczno-Historyczne – więcej informacji tutaj. Warto też zaglądać na stronę internetową Książnicy Stargardzkiej. Bibliotekarze przygotowali kilka propozycji letnich spotkań i zabaw.

(r)

fot. Joanna Suleja/FB

Poprzedni artykułPieniądze na sport dla 10 organizacji
Następny artykułKontrolują tereny ogródków działkowych, zachęcając też do „sąsiedzkiej czujności”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj