Chwyć przyrodę w Stargardzie aparatem fotograficznym

0

Kwietne rabaty, zachwycająca różanka, parki, majestatyczne platany – w naszym mieście sporo jest miejsc, w których natura rozkwita w całej okazałości. W tym roku to właśnie przyrodę wezmą na tapet stargardzcy fotografowie amatorzy.

Najpiękniejsze i najciekawsze ujęcia znajdą się w kalendarzu miejskim na 2023 r. Zdjęcia konkursowe trzeba zgłosić do 14.10. (piątek), więc jest sporo czasu na uchwycenie zielonego Stargardu w pełnej krasie.

 – Zachęcam do udziału w konkursie i pokazania nam wszystkim swojego spojrzenia na miasto. Tym razem poszukujemy ujęć natury, której przecież w Stargardzie jest bardzo dużo. Mamy wspaniałe parki, ale również wiele innych zielonych miejsc. Właśnie tam wolny czas chętnie spędzają mieszkańcy, dlatego ochrona przyrody i tworzenie kolejnych takich punktów na naszej mapie jest bardzo ważnym elementem strategii wszechstronnego rozwoju miasta – mówi prezydent Rafał Zając.

Zasady konkursu fotograficznego są bardzo proste. Swoje zdjęcia mogą zgłaszać wyłącznie stargardzianie, którzy zajmują się fotografią amatorsko. Trzeba przygotować maksymalnie 3 propozycje – odbitki w formacie minimum A4 oraz na nośniku (płyta, pendrive) w formacie jpg lub tiff o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi. Najlepiej, jeśli zdjęcia będą w poziomie. Każda fotografia powinna zawierać podstawowe informacje – imię i nazwisko autora, prezentowane miejsce/tytuł oraz rok wykonania. Również nośnik musi być opisany.

Następnie trzeba wypełnić kartę zgłoszenia i wraz ze zdjęciami dostarczyć w zaklejonej kopercie z dopiskiem KONKURS FOTOGRAFICZNY Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców – ZIELONY STARGARD do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Jest na to czas do 14.10. (piątek).

Komisja wybierze 13 zwycięskich zdjęć. Ich autorzy otrzymają równorzędne nagrody finansowe. Najlepsze ujęcia ozdobią kalendarz miejski na 2023 r. Wyniki konkursu poznamy w listopadzie.

Karta zgłoszenia i regulamin konkursu do pobrania – tu: https://stargard.eu/aktualnosci/chwyc-aparat/

(r)

Poprzedni artykuł„Rotator” trafił do JRG Stargard
Następny artykułPark Jagielloński. Różanka w pełnym rozkwicie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj