Morskie Centrum Nauki. Jest pozwolenie na użytkowanie budynku

0

MCN już oficjalnie nie jest placem budowy. Budynek otrzymał decyzję Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwoleniu na użytkowanie Centrum. Można zatem przystępować do kolejnych prac, tym razem wewnątrz powstałego obiektu.

Wydanie decyzji przez ZWINB pozwala generalnemu wykonawcy – firmie Erbud SA – przystąpić do działań zmierzających do odbioru budynku przez inwestora. Prace te potrwają do 2 miesięcy. Odbiór obiektu oznaczać będzie formalne zakończenie tej części inwestycji.

– Budynek MCN zyskał ostateczny wygląd. Obiekt w kształcie kadłuba statku pokryła siatka współgrająca z kolorem elewacji, nie ma już ogrodzenia, a wieczorem można podziwiać iluminacje świetlne. Inwestycja wchodzi w kolejny etap. Finał prac jest coraz bliższy – mówi zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Już niebawem do budynku będą mogli się przenieść pracownicy, którzy dotychczas zajmowali pomieszczenia dzierżawione poza budynkiem Centrum.

Rozpocznie się też realizacja kolejnych zaplanowanych prac. Tym razem robót związanych z montażem wyposażenia planetarium do projekcji astronomicznych, a także wystaw o tematyce morskiej złożonych z ponad 200 eksponatów. Zgodnie z umową powinny one potrwać do końca bieżącego roku.

(r) – Biuro Prasowe UM WZ

fot. – źródło: https://www.facebook.com/CentrumNauki/

Poprzedni artykułŚwięto 14. batalionu Ułanów Jazłowieckich
Następny artykuł49. Ińskie Lato Filmowe z Urodzinami Budynia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj