Sąsiedzka Pomoc sprzyja polsko-ukraińskiej integracji dzieci

0

Książnica Stargardzka zaprasza dzieci z Polski i Ukrainy na wyjątkowe spotkania integracyjne. Będzie okazja do nawiązania nowych przyjaźni, świetna zabawa i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Wszystko w ramach programu Sąsiedzka Pomoc.

Pierwsze wakacyjne spotkanie polsko-ukraińskie zaplanowano na sobotę (16.07.) o 11:00. Nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy przyjść do tymczasowej siedziby placówki przy ul. Wojska Polskiego 3. Zabawy poprowadzą bibliotekarki z Książnicy.

Kolejne spotkania zaplanowano na 27.07. (środa), 6.08. (sobota) i 17.08. (środa) – wszystkie rozpoczną się o 11:00.

Program Sąsiedzka Pomoc jest realizowany przez Książnicę Stargardzką pod patronatem Netto Polska i we współpracy z Fundacją Salling. W czerwcu bibliotekarze kupili za otrzymane pieniądze książki w języku ukraińskim, które poszerzyły ofertę placówki. Chętnie korzystają z nich przede wszystkim dzieci i młodzież. Teraz będą mieć okazję, aby lepiej zintegrować się z polskimi rówieśnikami podczas spotkań i zabaw w Książnicy.

Przez całe wakacje działa też plenerowa czytelnia w dawnym ogrodzie Sonnabendów. Przy ładnej pogodzie, w godzinach otwarcia biblioteki, można przyjść i poczytać coś ciekawego albo po prostu odpocząć na leżakach pod chmurką. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

(r)

fot. FB/Książnica Stargardzka

Poprzedni artykułObiekt po Castoramie przy Kościuszki zmienia oblicze
Następny artykułPoszukiwani i nietrzeźwi kierowcy w rękach policji


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj