Droga w Giżynku do modernizacji

0

Równa jezdnia, bezpieczny chodnik, nowoczesne oświetlenie i system odwodnienia – przebudowa drogi w Giżynku już pewna. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Spokojną, wzdłuż zabudowy mieszkalnej. Stargard pozyskał na ten cel 98 proc. dofinansowania, czyli prawie 2 mln zł.

– Chcemy, żeby ta inwestycja była impulsem do rozwoju Giżynka. Stargardzianie z tamtej okolicy zyskają bezpieczne, wygodne dojście i dojazd do szkoły, pracy i wszystkiego, co oferuje miasto. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam m.in. rozbudowę funkcji mieszkaniowej, zarówno jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej. Modernizacja ulicy będzie krokiem do podniesienia atrakcyjności tej części Stargardu – dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Inwestycja pozwoli nam w przyszłości budować kolejne drogi rozwijające komunikację w tym miejscu – mówi prezydent Rafał Zając.

Przebudowa w Giżynku znacząco poprawi warunki przemieszczania się pieszych i kierowców. W tej chwili po obu stronach drogi pobocza są nieutwardzone, a drogę oświetlają latarnie starego typu. Wszystko ma się zmienić w ciągu około 2 lat.

Niedługo ruszą przygotowania niezbędnych formalności. Po ich zakończeniu możliwe będzie rozpoczęcie modernizacji. Cała inwestycja ma kosztować ponad 2 mln zł, z czego aż 98 proc. to dofinansowanie, które miasto pozyskało w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR.

(r)

mapa: geoportal.gov

Poprzedni artykułOd oleju skalnego do błękitnego paliwa
Następny artykułPoszukiwani przez policję


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj