Pomoc uchodźcom z Ukrainy – zmiany w przepisach

0

Ważne informacje dla osób, które udzielały schronienia obywatelom Ukrainy. Tylko do końca lipca (31.07., niedziela) można składać wnioski o wypłatę świadczenia za wsparcie udzielone do 30.06. (czwartek). Od początku lipca zmieniły się również zasady przyznawania pieniędzy za pomoc uchodźcom.

Każdy, kto zapewnił Ukraińcom zakwaterowanie i wyżywienie do 30.06. (czwartek), a jeszcze nie składał wniosku o wypłatę świadczenia, powinien to zrobić do 31.07. (niedziela).

Dokumenty o wypłatę świadczenia za zakwaterowanie i wyżywienie Ukraińców po 30.06. (czwartek) należy składać w ciągu miesiąca po ostatnim dniu, w którym udzielane było wsparcie. Przekroczenie tego terminu oznacza, że wnioski nie zostaną rozpatrzone. Przykład: jeśli ktoś zapewnił uchodźcom z Ukrainy zakwaterowanie i wyżywienie od 10.07., to musi złożyć dokumenty do 10.08.

Warto też pamiętać, że od lipca godnie z rozporządzeniem Rady Ministrów kolejne pieniądze przysługują tylko w przypadku pomocy w kilku konkretnych przypadkach – szczegóły tutaj.

(r)

grafika – źródło: malopolska.uw.gov.pl

Poprzedni artykułPoszukiwani przez policję
Następny artykułPrawie 380 mln zł na inwestycje dla Zachodniopomorskiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj