SBO 2023. Ruszyło głosowanie

0

2 100 000 zł do wydania, 38 propozycji z 6 obszarów – mieszkańcy sami zdecydują, które projekty zgłoszone do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego doczekają się realizacji. Głosowanie trwa do 5.08. (piątek) – tradycyjnie na papierowych kartach, ale też w internecie.

Trzeba tylko wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję i wskazać najlepsze pomysły.

W SBO 2023 zasady głosowania są bardzo proste – wiele osób na pewno pamięta je z poprzednich edycji. Warto jednak przypomnieć sobie najważniejsze punkty i przy okazji koniecznie namówić do oddania głosu tych, którzy do tej pory jeszcze tego nie robili. Lista wszystkich propozycji jest tutaj.

Najwygodniej ustawić w wyszukiwarce swój okręg zamieszkania i przeczytać opisy projektów. Każdy stargardzianin może wskazać wybrane projekty tylko raz. Jedna osoba ma do oddania łącznie 3 głosy: wszystkie 3 na pomysły ze swojego obszaru zamieszkania albo 2 na propozycje w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze.

Po wybraniu projektów trzeba wypełnić kartę do głosowania. Te tradycyjne, papierowe (pobrane z lipcowego wydania „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” lub wydrukowane z internetu) należy wrzucić do urn w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) lub w Ratuszu (Rynek Staromiejski 1). Druga opcja to głosowanie przez internet – wystarczy wypełnić formularz na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy czas i wygodę, wskazując wybrane pomysły w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Najważniejsze, żeby – niezależnie od wybranej formy głosowania – zdążyć do 5.08. (piątek).

Dotychczas w naszym mieście odbyło się 8 edycji SBO. Mieszkańcy wskazali do realizacji łącznie 87 projektów, oddając w sumie ponad 81 000 głosów. Od 2013 r. pomysły wybrane w ramach budżetu obywatelskiego w Stargardzie kosztowały 14 100 000 zł. Wyniki tegorocznego głosowania poznamy we wrześniu. Wtedy dowiemy się, na co wydamy kolejne 2 100 000 zł.

Karty do głosowania tu: https://stargard.eu/aktualnosci/sbo-2023-glosujemy/

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPrawie 380 mln zł na inwestycje dla Zachodniopomorskiego
Następny artykuł49. ILF. Chcesz tworzyć gazetę festiwalową? Zgłoś się!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj