Zachodniopomorskie smaki podczas Jarmarku Jakubowego

0

Na XIII Jarmarku Jakubowym, który od 21 do 24 lipca odbędzie się na terenie Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, pojawią się regionalne specjały. Aleja Zachodniopomorskie Smaki zaoferuje tam m.in. pyszne miody, chleby, ciasta i ryby. Będzie  można nie tylko posmakować tradycyjnych produktów, ale także uzupełnić domowe zapasy.

Jarmark Jakubowy to wydarzenie, które na stałe zapisało się w kalendarzu kulturalnym Pomorza Zachodniego. Co roku impreza przyciąga zarówno mieszkańców Pomorza Zachodniego, jak i turystów.

– Zapraszam do naszej Alei Smaków. Charakter oraz zasięg Jarmarku sprawia, że to doskonała okazja do przedstawienia bogatej oferty produktów regionalnych i lokalnych oraz gospodarstw rolnych produkujących żywność ekologicznąmówi wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

„Aleja Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego” zajmować będzie specjalny sektor. W dziesięciu drewnianych domkach wystawcy zaprezentują produkty lokalne, tradycyjne i regionalne z Pomorza Zachodniego. Będą to miody i produkty pszczele, chleby, rogale, bułki, ciasta, pierniki, przetwory z róży i pomidorów oraz przetwory z ryb.

Organizacja i obsługa stoisk wystawienniczych to wspólny wysiłek regionalnych producentów, Wydziału Rolnictwa i Rybactwa oraz Wydziału Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego.

(r), fot. – materiały prasowe

Poprzedni artykułAquaStar. Zamieszanie wokół zajęć jogi dla seniorów. – Ma ich nie być – pisze czytelniczka. – Zajęcia są – zapewnia OSiR
Następny artykułAkcja „Żywność potrzebującym”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj