Szkoły i przedszkola w remontach – będzie nowocześniej, wygodniej i ładniej

0

Remont łazienek, wymiana okien, malowanie ścian, nowoczesne wyposażenie – w miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach nawet pod nieobecność dzieci dzieje się sporo. Ponad 3,3 mln zł pochłoną wakacyjne prace i zakupy. To zarówno bieżące inwestycje, jak i realizacje pomysłów zgłoszonych do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

W Szkole Podstawowej nr 1 zmodernizowany zostanie plac zabaw. Przy sali gimnastycznej pojawią się nowe schody, a w szatni i w świetlicy wymieniona będzie podłoga. W SP nr 2 oprócz bieżących napraw planowane jest oddanie do użytku nowych urządzeń na placu zabaw. Uczniowie SP nr 3 po wakacjach poćwiczą na nowej podłodze w sali gimnastycznej, a część pomieszczeń zostanie odmalowana. W szkole tej będzie też większa inwestycja – pomiędzy dwoma budynkami pojawi się łącznik.

W SP nr 4 wymieniony będzie fragment instalacji elektrycznej. Korytarz i sale lekcyjne zostaną odmalowane, a na zewnątrz, przy szkolnym boisku, pojawi się miejsce do trenowania skoku w dal. Z kolei w SP nr 5 w ramach bieżących napraw zaplanowano wymianę podłóg i malowanie. O bezpieczeństwo uczniów zadba dodatkowy monitoring, a jedną ze ścian szkoły ozdobi mural.

Już niedługo uczniowie SP nr 7 będą ćwiczyć i bawić się na placu rekreacyjno-sportowym. Wykonana zostanie także bieżnia. W SP nr 8 remontowane są schody i podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Dzieci na pewno ucieszą się z dwóch trampolin na terenie zielonym przy szkole. Będzie tam również kompleks rekreacyjno-sportowy. W planach jest budowa boiska do koszykówki/siatkówki, placu zabaw, strefy street workout i piłkochwytów przy istniejącym boisku do piłki nożnej.

W SP nr 10 i SP nr 11 prowadzone są bieżące prace remontowe i konserwatorskie. W SP nr 11 odnowione zostanie wejście do obiektu sportowego i główne wejście do szkoły. Pojawią się tam również urządzenia siłowni plenerowej. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 pomalowane będą szatnie, a na budynku przy ul. Armii Krajowej wyremontowany zostanie dach. Odnowione korytarze, podłogi, zmodernizowana instalacja elektryczna – to wszystko zaplanowano w ramach wakacyjnych prac w Zespole Szkół.

Zmienia się wiele również w miejskich przedszkolach. W PM nr 1, 2 i 3 prowadzone są bieżące naprawy oraz odświeżanie sal. Dodatkowo w tym ostatnim przedszkolu ładniejszy będzie plac zabaw. W PM nr 4 zmodernizowana zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna. Maluchy skorzystają tam, podobnie jak w PM nr 5, z kompleksowo wyremontowanej łazienki. Również w PM nr 5 będą wymienione okna na korytarzu, a przy PM nr 6 jest już zupełna nowość – ogród sensoryczny.

W Stargardzie mamy 11 miejskich podstawówek. W ubiegłym roku szkolnym chodziło do nich prawie 5600 uczniów. Z kolei 7 publicznych przedszkoli – w tym 2 z oddziałami integracyjnymi – zapewniało opiekę około 1500 maluchom.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułNowi zawodnicy PGE Spójnia
Następny artykułZobacz i podziwiaj zabytkowe auta


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj