Dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą

0

Piękna pogoda sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek nad akwenami. Należy jednak pamiętać, że woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. Czasami wystarczy chwila, żeby doszło do tragedii. Nie pozwólmy na to i zawsze zachowajmy rozsądek.

O bezpieczeństwo wypoczywających dbają policyjni wodniacy wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej ze Stargardu, którzy wraz z nadejściem ciepłych dni rozpoczęli kontrole na wodach i terenach przywodnych.

Policjanci wraz ze strażakami kontrolują kąpieliska, obserwując zachowanie osób odpoczywających na plażach, przebywających w wodzie, a także korzystających z wodnych środków transportu.

– Apelujemy o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich pływackich możliwości. Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich musimy zadbać przede wszystkim sami. Relaksując się nad wodą, respektujmy elementarne zasady bezpieczeństwa. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek – podkreśla kom. Krzysztof  Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułMural na SP nr 5 nabiera kształtów
Następny artykułZS nr 2. Sala gimnastyczna i Orlik – do modernizacji


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj