Oddaj elektrośmieci za darmo

0

Zużyte urządzenia elektryczne są szkodliwe dla środowiska, dlatego nigdy nie powinny trafić do zwykłych śmietników. W Stargardzie jest 10 specjalnych pojemników na takie odpady. Większy sprzęt można oddać za darmo – wystarczy wypełnić internetowy formularz lub zadzwonić. Takie elektrośmieci zostaną zabrane bezpośrednio z naszych domów.

Bezpłatnie można oddać np. zużytą lodówkę, pralkę, zmywarkę, duży telewizor lub monitor (powyżej 24 cali). Najpierw trzeba wypełnić formularz – dostępny tutaj albo zadzwonić pod nr 572 102 102. W ramach jednego odbioru za darmo pozbędziemy się maksymalnie 5 sztuk dużego sprzętu elektrycznego.

Mniejsze urządzenia – np. suszarki do włosów, radioodbiorniki, miksery, drukarki, ale również baterie – również są szkodliwe dla środowiska i nie powinny trafić do pojemników z innymi odpadami. Takie sprzęty muszą być odpowiednio składowane i, w miarę możliwości, poddawane recyklingowi. W Stargardzie można je wrzucić do jednego z 10 charakterystycznych, czerwonych pojemników (wszystkie lokalizacje do sprawdzenia tutaj) albo oddać do Ekopunktu (ul. Bogusława IV 15).

(r)

Poprzedni artykułMają na oku rejony parków, osiedli, placów zabaw i działek
Następny artykułZachodniopomorskie pogotowie chce być bardziej eko


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj