Finałowe odliczanie do Pol’and’Rock 2022 w Czaplinku

0

Przygotowania do festiwalu wkroczyły w finałową fazę. Co czeka na uczestników tegorocznego Pol’and’Rock? Dużo muzycznych wrażeń, ogromna porcja pozytywnej energii, ale też moc atrakcji w strefie Pomorza Zachodniego. Będzie to wyjątkowe miejsce wypoczynku, zabawy i nauki.

Różne aktywności promujące region przygotowuje Urząd Marszałkowski i zachodniopomorskie firmy, instytucje, uczelnie. Strefa będzie działać od 4 do 6 sierpnia w festiwalowym miasteczku na terenie lotniska Czaplinek – Broczyno.

Pol’and’Rock na dobre zagościł w Zachodniopomorskiem. Rok temu festiwal odbywał się na lotnisku Makowice – Płoty, a teraz przenosi się w krainę pięknych jezior, w okolice Czaplinka. Zmienia się lokalizacja, nie zmienia się klimat.

– Pomorze Zachodnie jest otwarte, gościnne, przyjazne. Już odliczamy dni i godziny do rozpoczęcia kolejnego Pol’and’Rock w naszym regionie – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Serdecznie zapraszamy do festiwalowej strefy Pomorza Zachodniego. Będą tam wygodne leżaki, lawendowe pole, kreatywne zabawy, atrakcyjne gadżety i moc innych atrakcji.

Wszystkie koncerty i atrakcje są bezpłatne

Jakich? Planowana jest m.in. bitwa na balony z farbą, której efektem będzie fluorescencyjny obraz. O poranku będą odbywały się zajęcia jogi, a później lekcje salsy. Będą również warsztaty dla młodszych i starszych – malowanie, wyklejanie, wyszywanie itd. Ciekawie zapowiada się konkurs na najpiękniejszy festiwalowy wianek. Szykuje się też wielkie wspólne działo – ekologiczny obraz z nawet 10 tysięcy kolorowych nakrętek, który zostanie później przekazany na aukcję WOŚP.

Radosną strefę Pomorza Zachodniego wypełnią energią i pomysłami regionalne firmy Wasted Couture i Mentor, znane m.in. z udziału w projekcie „Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne” (https://www.facebook.com/watch/135490949986411/364953728746640/).

  1. Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia br. na lotnisku Broczyno pod Czaplinkiem (https://polandrockfestival.pl/).

Impreza jest niebiletowana. Wszystkie koncerty i atrakcje są bezpłatne. Ogólnodostępne i darmowe jest również pole namiotowe (wyjątek stanowi Rock Camp).

Dojazd do Czaplinka. Będą dodatkowe pociągi

Dojazd do Czaplinka ułatwią dodatkowe pociągi, zorganizowane z inicjatywy marszałka zachodniopomorskiego. W festiwalowe dni uruchomionych zostanie aż 16 par dodatkowych składów. Będą kursowały głównie z kierunku Szczecinka, skomunikowane z pociągami IC i Regio, a także z pociągami ze Stargardu i Runowa Pomorskiego. Specjalna siatka połączeń uwzględnia połączenia z kierunków: Szczecin, Koszalin, Trójmiasto i Warszawa. W ostatnią noc festiwalową i dzień po zakończeniu koncertów, czyli 7 sierpnia, na trasę wyruszy 18 par dodatkowych pociągów odwozowych – głównie do Szczecinka, ale również do Runowa Pomorskiego, Stargardu i Szczecina.

Na Pol’and’Rock warto również wybrać się rowerem. Specjalne festiwalowe trasy – m.in. ze Szczecina (160 km), Koszalina (121 km), Gorzowa Wielkopolskiego (174 km), Berlina (346 km) – znajdują się w aplikacji „Pomorze Zachodnie”. Apkę można bezpłatnie ściągnąć z Google Play i AppStore.

(r), fot. – materiały prasowe

fot. – źródła: Krupek Paweł Krupka – https://www.facebook.com/PolAndRockFestivalEN/photos/a.1832015663475952/5762638360413643/, Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułTeatr Letni. Uczta jazzowa w szczecińsko-stargardzkim wydaniu
Następny artykułKolejni nowi zawodnicy PGE Spójnia Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj