Teatr Letni. Uczta jazzowa w szczecińsko-stargardzkim wydaniu

0

W Stargardzie odbędzie się niecodzienne, wyjątkowe wydarzenie w ramach koncertów jazzowych na Pomorzu Zachodnim. Będzie to swoista rozgrzewka przed koncertami na jednym z najważniejszych festiwali jazzowych Europy –  Amersfoort World Jazz Festival w Holandii. W poniedziałek 8 sierpnia o godz. 19:00 w Teatrze Letnim wystąpią: na początek Unleashed Cooperation, Sylwester Ostrowski & Jazz Brigade i na koniec gwiazda wieczoru – Dorrey Lin Lyles.

Obie formacje mają szczecińsko-stargardzkie korzenie. Ich liderzy to Sylwester Ostrowski (Jazz Brigade) oraz Patryk Matwiejczuk i Krzysztof Kuśmierek (Unleashed Cooperation).

Wykonawcy:

Sylwester Ostrowski

Szczeciński saksofonista tenorowy i kompozytor. Występował i nagrywał z czołówką światowego jazzu, m.in. Wyntonem Marsalisem, Erykah Badu, Deborah Brown, Dariusem Brubeckiem, Keyonem Harroldem. Jest pomysłodawcą oraz szefem artystycznym festiwalu Szczecin Jazz. Od 2018 prowadzi autorską formację Jazz Brigade, w której skład wchodzą: Freddie Hendrix tp, Jakub „Mizer” Mizeracki g, Miki Hayama p, Essiet Okon Essiet b i Owen Hart Jr dr.

Unleashed Cooperation

Kwintet jazzowy powstały z pomysłu stargardzkiego saksofonisty Krzysztofa Kuśmierka i szczecińskiego pianisty Patryka Matwiejczuka. Grupa eksploruje przeróżne muzyczne przestrzenie, od free, po inspiracje muzyką ludową czy klasyczną. Laureaci podwójnej nagrody Stoartu i Zaiksu na festiwalu Jazz nad Odrą 2020, a także nagrody specjalnej od Leszka Możdżera dla Patryka Matwiejczuka. Ten ostatni zdobył też nagrodę indywidualną podczas Crocus Jazz Festiwal 2020, grając z Unleashed cooperation. Zespół wystąpi w składzie: Patryk Matwiejczuk – fortepian, Krzysztof Kuśmierek – saksofon, Patryk Rynkiewicz – trąbka, Favio Gullotta – kontrabas, Stanisław Aleksandrowicz – perkusja.

Dorrey Lin Lyles

Amerykańska wokalistka dobrze znana szerszej publiczność z przeboju „Its Raining Men”. Artystka już przeszło dwadzieścia lat współtworzy kultową grupę The Weather Girls. W swojej solowej karierze łączy gospel z bluesem, soulem i jazzem. Jest laureatką prestiżowej nagrody McDonald’s Gospelfest Award. Współpracuje z muzykami z całego świata, a koncerty z jej udziałem porywają publiczność w każdym wieku.

Na koncert wstęp wolny. Wydarzenie dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Producent: Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa
Partner: Stargardzkie Centrum Kultury
Mecenat: Pomorze Zachodnie
Patronat Honorowy: Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

(r)

Poprzedni artykułWoda ze źródełka w parku – do picia, dla zdrowia
Następny artykułFinałowe odliczanie do Pol’and’Rock 2022 w Czaplinku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj