Błękitni Stargard. Gotowi do sezonu

0

Już w najbliższą sobotę III-ligowy zespół Błękitnych zainauguruje nowy sezon. Na kilka dni przed jego rozpoczęciem, na stadionie przy Ceglanej w Stargardzie dokonano prezentacji drużyny.

Miniony sezon nie należał do zbyt udanych w wykonaniu Błękitnych. Po tym, jak zespół spadł z II ligi, stargardzcy kibice z pewnością liczyli na walkę o górną strefę tabeli, a skończyło się na środku.

Po zakończeniu sezonu włodarze klubu wraz ze sztabem szkoleniowym od razu przystąpili do działań, których celem były wzmocnienia.

Środowy briefing był okazją do tego, aby przedstawić, co się udało zrobić.

Jako pierwszy głos zabrał prezes Błękitnych, Robert Gajda:

– Będziemy chcieli przygotowywać się z meczu na mecz, żeby prezentować się lepiej niż w poprzednim sezonie, gdzie byliśmy drużyną środka tabeli. Jakby się udało, to chcielibyśmy awansować do ligi centralnej, ale wiemy, że na to jedno miejsce jest kilka chętnych zespołów. Jesteśmy w tym gronie. Mamy na pewno mocniejszą kadrę i mam nadzieję, że liga pokaże, że stworzyliśmy dobry zespół.

W okresie przygotowawczym Błękitni rozegrali cztery sparingi – trzy z drużynami IV ligi i jeden z zespołem III ligi. Trener Maciej Sayed zwrócił uwagę na fakt, że stargardzianie w tych wszystkich meczach stracili tylko jedną bramkę i obyło się bez kontuzji.

Potwierdził też słowa prezesa, że Błękitni zostali wzmocnieni:

– Dołączyło do nas siedmiu wartościowych, doświadczonych zawodników. Mamy przede wszystkim kadrę szerszą niż w tamtym sezonie, a to było naszą bolączką. Jest ona dobrze dobrana pod kątem sportowym i charakterologicznym do tego, czego oczekujemy.

Zapytany, czego oczekuje sztab szkoleniowy, odpowiedział:

– Oczekujemy walki w każdym meczu. Do każdego meczu będziemy podchodzić z pełną pokorą i z celem, żeby go wygrać.

Nowy sezon Błękitni zainaugurują w najbliższą sobotę spotkaniem wyjazdowym z zespołem Gedania Gdański.

Kadra Błękitnych na rundę jesienną sezonu 2022/2023 prezentuje się następująco:

Bramkarze: Konrad Skuza, Miłosz Siekacz, Daniel Latek

Obrońcy: Jakub Sawczak, Ariel Wawszczyk, Maciej Liśkiewicz, Jakub Koczorowski, Marcin Wawrzyniak, Oliwer Kowalik, Grzegorz Tarasewicz, Bartłomiej Zdunek, Mateusz Ogrodowski

Pomocnicy: Kacper Friska, Bartłomiej Makowski, Kornel Seniuk, Oliwier Kliś, Adrian Kwiatkowski, Jakub Stawski, Mateusz Jakubowski, Konrad Prawucki, Oskar Ryk, Mikołaj Gabor, Dominik Lis

Napastnicy: Damian Niedojad, Sebastian Ginter, Maciej Rodzoch, Bartosz Nowicki

tekst, fot. Marcin Kaczan

Poprzedni artykułPoseł Michał Jach o wakacjach kredytowych
Następny artykułLato w FILARACH. Wtorki – cały dzień dla dzieci


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj