SBO 2023 – masz czas do północy na wybór projektów

0

Jeszcze tylko dzisiaj – piątek (5.08.) można głosować na propozycje w tegorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest 38 pomysłów. Mieszkańcy sami zdecydują, które inwestycje zostaną zrealizowane. W sumie do wydania mamy aż 2,1 mln zł. Ci, którzy nie zdążą przynieść papierowych kart do Urzędu Miejskiego lub Ratusza, mogą do północy zagłosować przez internet.

Lista wszystkich propozycji SBO 2023 jest tutaj. Najwygodniej ustawić w wyszukiwarce swój okręg zamieszkania i przeczytać opisy projektów. Każdy stargardzianin może wskazać wybrane projekty tylko raz. Jedna osoba ma do oddania łącznie 3 głosy – wszystkie 3 na pomysły ze swojego obszaru zamieszkania albo 2 na propozycje w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze. Przed podjęciem decyzji warto przeczytać opisy wszystkich zadań – są w internecie na www.stargard.budzet-obywatelski.org.

Po wybraniu projektów trzeba wypełnić kartę do głosowania. Te tradycyjne, papierowe (pobrane z lipcowego wydania „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” lub wydrukowane z internetu) należy wrzucić do urn w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) lub w Ratuszu (Rynek Staromiejski 1). Druga opcja to głosowanie przez internet – wystarczy wypełnić formularz na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy czas i wygodę, wskazując wybrane pomysły w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Najważniejsze, żeby – niezależnie od wybranej formy głosowania – zdążyć do 5.08. (piątek).

Dotychczas w naszym mieście odbyło się 8 edycji SBO. Mieszkańcy wskazali do realizacji łącznie 87 projektów, oddając w sumie ponad 81 tys. głosów. Od 2013 r. pomysły wybrane w ramach budżetu obywatelskiego w Stargardzie kosztowały 14,1 mln zł. Wyniki tegorocznego głosowania poznamy we wrześniu. Wtedy dowiemy się, na co wydamy kolejne 2,1 mln zł.

(r)

Poprzedni artykułCOOLturalne Wakacje 2022. Film, koncert, teatr ognia
Następny artykułMural na SP nr 5 gotowy. Zdobi budynek szkoły, ciesząc oczy mieszkańców i nie tylko


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj