Kolejny transport żywności dla Ukrainy z Pomorza Zachodniego – do Mikołajowa

1

Województwo Zachodniopomorskie wyśle do Mikołajowa na południu Ukrainy kilka ton produktów żywnościowych. Ciężarówka wypełniona konserwami, daniami instant, tysiącami opakowań kaszy, soli, oleju, kawy i herbaty wyruszy na Wschód w drugiej połowie sierpnia. Na zakupy przeznaczono prawie 100 tysięcy złotych.

To kolejny transport darów na Ukrainę organizowany przez Urząd Marszałkowski WZ. Wcześniej przekazaliśmy regionom partnerskim – Odeskiemu i Mikołajowskiemu – m.in. sprzęt medyczny, agregaty prądotwórcze, śpiwory, karimaty, leki, odżywki dla dzieci.

Zakup żywności to odpowiedź na apel władz Obwodu Mikołajowskiego. Samorządowcy z tego regionu są w stałym kontakcie z marszałkiem województwa Olgierdem Geblewiczem. W obliczu rosyjskiej agresji, Ukraina bardzo potrzebuje wsparcia – nie tylko w wymiarze politycznym i militarnym, ale przede wszystkim humanitarnym.

– W marcu i kwietniu zorganizowaliśmy w urzędzie wielką zbiórkę, której efektem było kilkaset kartonów z żywnością, środkami czystości, artykułami medycznymi. Wysłaliśmy naszym ukraińskim przyjaciołom również karimaty, śpiwory, termosy, powerbanki, latarki, apteczki i inne potrzebne sprzęty. Od razu po wybuchu wojny przygotowaliśmy w pełni wyposażoną karetkę i zapas materiałów opatrunkowych. Przekazaliśmy również dużo sprzętu szpitalnego. Pomoc jest cały czas potrzebna – przypomina marszałek Olgierd Geblewicz.

Decyzją Zarządu Województwa na zakup produktów żywnościowych, które zostaną wysłane do Mikołajowa, przeznaczono ponad 93 tys. zł. Zgodnie z zapotrzebowaniem złożonym przez ukraińskie władze samorządowe zakupionych zostanie: ponad 3500 tysiąca konserw, około 1500 zup błyskawicznych, prawie 2000 opakowań kaszy (gryczana i jęczmienna, w torebkach), prawie 700 litrów oleju rzepakowego (w butelkach 1l), 975 opakowań soli (po 0,5 kg), ponad 7 tysięcy paczek drożdży suszonych potrzebnych do wypieku chleba.

Wśród darów będzie też herbata (685 paczek) i kawa palona mielona (2750 opakowań).

Transport planowany jest w drugiej połowie sierpnia. Odbiorcą żywności będzie Państwowa Wojskowa Administracja Regionalna Obwodu Mikołajowskiego.

(r), fot.: – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułPoznają druk 3D za darmo
Następny artykułByło MPGK, teraz są Wody Miejskie; był ZZO, teraz jest BIO Star


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj