Poznają druk 3D za darmo

0

Ciekawą międzypokoleniową propozycję przygotowało Stargardzkie Centrum Nauki FILARY. Seniorzy wraz z wnukami mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z podstaw druku 3D. To świetna zabawa i duża dawka wiedzy, a przy tym okazja do wspólnego spędzenia czasu.

Zajęcia zaplanowano na sierpniowe piątki (12, 19 i 26.08.). W każdym z tych dni odbędą się aż trzy warsztaty – 10:00-13:00, 13:00-16:00 i 16:00-19:00. Udział jest bezpłatny, ale trzeba zapisać się telefonicznie. Wystarczy zadzwonić pod nr 786 905 760. Program warsztatów został tak opracowany, żeby po jednych zajęciach zdobyć podstawową wiedzę, którą będzie można uzupełnić na następnym, również darmowym spotkaniu.

Podczas warsztatów seniorzy wraz z wnukami poznają tajniki druku trójwymiarowego. Edukatorzy SCN przybliżą uczestnikom tę nowoczesną technologię, przedstawią zasady działania i zastosowanie. W planach są również zajęcia praktyczne – zabawa specjalnymi długopisami do druku 3D.

Warsztaty są częścią projektu „Bezpieczna i aktywna jesień” współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021 – 2025.

(r)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Ruszyła sprzedaż karnetów na sezon 22/23
Następny artykułKolejny transport żywności dla Ukrainy z Pomorza Zachodniego – do Mikołajowa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj