To był jazz! Na deser – wulkan energii Dorrey Lin Lyles

0

Z pewnością było to wyjątkowe wydarzenie. W ramach koncertów jazzowych na Pomorzu Zachodnim, w Teatrze Letnim w Stargardzie wystąpili: Unleashed Cooperation, Sylwester Ostrowski & Jazz Brigade i na koniec gwiazda wieczoru – Dorrey Lin Lyles. Publiczność, uważnie wsłuchując się w muzykę, dopisała.

Ich występ w naszym mieście był swoistą rozgrzewką przed koncertami na jednym z najważniejszych festiwali jazzowych Europy –  Amersfoort World Jazz Festival w Holandii.

Obie formacje mają szczecińsko-stargardzkie korzenie i muzyków z różnych krajów. Ich liderami są: Sylwester Ostrowski (Jazz Brigade) oraz Patryk Matwiejczuk i Krzysztof Kuśmierek (Unleashed Cooperation).

Zanim kwintet UC zaczął grać, Krzysztof Kuśmierek podziękował publiczności za tak liczne przybycie. Później zespół wykonał kilka utworów z jego pierwszej płyty „8 Years” i inne kompozycje, m.in. Tomasza Stańki.

Po nim w Teatrze Letnim pojawili się Jazz Brigade z liderem Sylwestrem Ostrowskim. Grali z pasją i zacięciem, ich solówki zapierały dech. Nic dziwnego, że widownia nie szczędziła im oklasków.

Pod koniec występu Sylwester Ostrowski dał taką zapowiedź: – Wróciliśmy do Stargardu, wracamy do korzeni – do bluesa. Najpiękniej będzie go śpiewać Dorrey Lin Lyles. Ona jest bluesem!

Gdy amerykańska wokalistka pojawiła się na scenie, od razu skradła serca publiczności. To był wulkan energii! Jej śpiew zachwycał. Uśmiechnięta, rozkołysana, gestykulująca – panowała nad wszystkim. Widownia szalała.

To była prawdziwa uczta jazzowa w pięknym wykonaniu.

Wystąpili:

Unleashed Cooperation w składzie: Patryk Matwiejczuk – fortepian, Krzysztof Kuśmierek – saksofon, Patryk Rynkiewicz – trąbka, Favio Gullotta – kontrabas, Stanisław Aleksandrowicz – perkusja.

Saksofonista Sylwester Ostrowski i jego Jazz Brigade w składzie: Freddie Hendrix tp, Jakub „Mizer” Mizeracki g, Miki Hayama p, Essiet Okon Essiet b i Owen Hart Jr dr.

Dorrey Lin Lyles – amerykańska wokalistka dobrze znana szerszej publiczność z przeboju „Its Raining Men”. Artystka już przeszło dwadzieścia lat współtworzy kultową grupę The Weather Girls. W swojej solowej karierze łączy gospel z bluesem, soulem i jazzem. Jest laureatką prestiżowej nagrody McDonald’s Gospelfest Award. Współpracuje z muzykami z całego świata, a koncerty z jej udziałem porywają publiczność w każdym wieku.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułZaszczep się w Ratuszu
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Ruszyła sprzedaż karnetów na sezon 22/23


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj