Po dodatek węglowy do MOPS

0

Każdy, kto ogrzewa swój dom lub mieszkanie kotłem na paliwo stałe, może otrzymać jednorazowo tzw. dodatek węglowy. To 3000 zł – niezależnie od dochodów. Wnioski o takie świadczenie są przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Dokumenty można składać osobiście w siedzibie placówki przy ul. Warszawskiej 9a albo elektronicznie – wykorzystując platformę ePUAP. Jest na to czas do 30.11. (środa).

Szczegółowe informacje o dodatku węglowym są tutaj. Aby otrzymać świadczenie, trzeba koniecznie zgłosić źródło ogrzewania naszej nieruchomości do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jak to zrobić piszemy tutaj.

3000 zł mogą dostać osoby, które mają w domach: kocioł na paliwo stałe, kominek, kozę, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnię, kuchnię węglową lub piec kaflowy na paliwo stałe zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Ważne – urządzenia te powinny być naszym głównym źródłem ogrzewania.

Dodatek przysługuje na konkretne gospodarstwo domowe – jednoosobowe (osoba fizyczna samotnie zamieszkująca i gospodarująca) lub wieloosobowe (osoba fizyczna wraz z osobami z nią spokrewnionymi lub niespokrewnionymi pozostającymi w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące). Jeżeli w jednej nieruchomości jest kilka gospodarstw domowych, np. rodzice z dorosłym dzieckiem i jego rodziną, to każdemu gospodarstwu przysługuje osobny dodatek. W takich przypadkach trzeba złożyć dwa niezależne wnioski.

Świadczenie jest jednorazowe i wynosi 3000 zł, niezależnie od posiadanych dochodów i liczby członków rodziny. Wniosek o wypłatę dodatku węglowego można pobrać tutaj lub z załącznika poniżej. Dokumenty trzeba złożyć do 30.11. (środa) w MOPS (ul. Warszawska 9a, wejście A – pokój 1 lub wejście D – pokoje 50 i 54) lub przez elektroniczną platformę ePUAP. Po tym terminie wnioski nie będą rozpatrywane. W dokumencie należy podać numer konta bankowego, na który przelane zostaną pieniądze. W razie dodatkowych pytań można też zadzwonić pod nr 91 578 45 83. Więcej informacji także tutaj.

(r)

Poprzedni artykułStargardzka kolegiata NMP Królowej Świata ma 730 lat
Następny artykułUsuwanie skutków skażenia Odry


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj