Budowa obwodnicy północnej. Roboty są na półmetku

0

Cały czas trwają prace na budowie fragmentu północnej obwodnicy Stargardu. Roboty idą zgodnie z planem – tak, aby kierowcy odczuwali jak najmniejsze utrudnienia. Dwa odcinki są już praktycznie skończone. Widać też nowe rondo.

Prace są na półmetku. Gotowy jest fragment obwodnicy od ul. Podleśnej do ul. E. Orzeszkowej. W najbliższych dniach będzie tam wykonane oznakowanie pionowe i poziome. Wykonawca skończył też odcinek pomiędzy ul. Podleśną a ul. Podmiejską. Ponadto trwa budowa ronda, które połączy obwodnicę z ul. Podleśną. Wartość wszystkich prac to około 10 mln zł.

Jeśli roboty nadal będą szły w dobrym tempie, tą częścią obwodnicy – od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej – przejedziemy już w pierwszej połowie 2023 r.

Na inwestycję pozyskaliśmy prawie 5,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kolejne dofinansowanie – prawie 17 mln zł z programu Polski Ład – umożliwi budowę następnego fragmentu obwodnicy północnej, od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej. W przyszłości doprowadzi to do znacznego wyprowadzenia ruchu pojazdów poza miasto.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSport i zabawa przy SP nr 8
Następny artykuł49. ILF. Złote Rybki rozdane


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj