Zakaz korzystania z wód Odry przedłużony do odwołania. Zakaz nie dotyczy Zalewu Szczecińskiego

0

W związku z zanieczyszczeniem Odry na terenie województwa zachodniopomorskiego, wojewoda Zbigniew Bogucki przedłużył do odwołania zakaz bezpośredniego kontaktu z wszystkimi wodami Odry, a także korzystania z tych wód.

Zakaz dotyczy wód Odry Wschodniej i Odry Zachodniej wraz z łączącymi kanałami oraz z wodami jeziora Dąbie i wszystkimi innymi zbiornikami wodnymi, przez które Odra przepływa, na odcinku od południowej granicy województwa zachodniopomorskiego, tj. od km 622,900 Odry, do wysokości północnego brzegu wyspy Wielki Karw, tj. km 45,350 toru wodnego Świnoujście – Szczecin, dalba „Wyspa Wielki Karw – cypel N”.

Obowiązujący od dwóch dni zakaz dotyczy: spożywania wody, wchodzenia do wody, kąpieli, połowów ryb, spożywania ryb, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych, w tym do podlewania, oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wszystkimi wodami Odry.

Decyzją wojewody zachodniopomorskiego zakaz nie dotyczy m.in. działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego, prac budowlanych, utrzymania wód, prac konserwacyjnych, żeglugi.

W zależności od rozwoju sytuacji na wszystkich wodach Odry, zakaz może zostać skrócony lub wydłużony.

(r)

grafika – www.gov.pl

Poprzedni artykułSchronisko otwarte dla gości. Zwierzaki czekają
Następny artykułOd oleju skalnego do błękitnego paliwa – odsłona druga: „Żeby nie szkodzić matce Ziemi”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj