Uczciliśmy Dzień Niepodległości Ukrainy. Prezydent: Dziękuję narodowi ukraińskiemu, bo w tej wojnie walczy także za nas

2

Najpierw było nabożeństwo w kościele greckokatolickim odprawione przez proboszcza parafii ks. dr. Rusłana Marciszaka, później wystąpienia – Pawła Pałczyńskiego, przewodniczącego Związku Ukraińców w Polsce Koło w Stargardzie, i prezydenta Rafała Zająca, a na koniec piknik w plenerze z poczęstunkiem i koncertem. Uczestniczyło w nim bardzo wiele osób, w tym miejscowych i przyjezdnych Ukraińców, a także gości.

26 sierpnia, modląc się w cerkwi za poszkodowanych w wojnie z Rosją, ks. Rusłan wymieniał: za walczących żołnierzy, więzionych, torturowanych, zabitych, kaleki, sieroty, pozbawionych domu…

Paweł Pałczyński po raz kolejny dziękował Polakom za pomoc Ukraińcom i Ukrainie.

– Zbudowaliśmy silny most między nami, taki, którego nie da się zburzyć – mówił przewodniczący. Później zaznaczył: – Jestem pewien, że Ukraina wytrzyma i wygra tę wojnę.

Prezydent Rafał Zając także kolejny raz podziękował mieszkańcom Stargardu, którzy przyjęli do siebie wojennych  uciekinierów z Ukrainy lub pomogli im w inny sposób. Dziękował też za współpracę Pawłowi Pałczyńskiemu i ks. Rusłanowi.

– Wszyscy dziękują Polakom za pomoc Ukraińcom. Ja dziękuję też narodowi ukraińskiemu, że w tej wojnie walczy także za nas, bo ta wojna jest również o wolność krajów sąsiadujących z Ukrainą – mówił prezydent. Wręczając okolicznościowy prezent dodał: – Życzę zdrowia, bo siły wam nie zabraknie.

Bożena Kuszela

fot.: Bożena Kuszela, https://www.facebook.com/ZUwPzst/

Poprzedni artykułStargard w Twoim obiektywie. Zielony Stargard
Następny artykułAnkieta dla uchodźców z Ukrainy/Анкета для біженців з України


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

    • Wypisujesz tu nundą rosyjską propagandę. Już się ludzie na to nie łapią.

      Ale masz rację, że wojnę należy zakończyć – niech Rosja wyprowadzi swoje wojska z terenu suwerennej Ukrainy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj