Błękitni Stargard. Pokonani przez Świt

0

Podopieczni Macieja Sayeda doznali pierwszej w tym sezonie porażki. W wyjazdowym meczu ze Świtem Szczecin przegrali 0:3.

Świt Szczecin – Błękitni Stargard 3:0 (2:0)

Bramki: 20. min. Kujawa, 35. min. Paczuk, 90. min. Kisły

Świt: Matłoka – Kuzko, Wojdak, Hulisz (84. min. Żolik), Kamiński, Sinitsia (64. min. Kędziora), Białczyk, Ładziak (84. min. Kisły), Kujawa (71. min. Ostrowski), Kapelusz, Paczuk (64. min.Nagórski)

Błękitni: Skuza – Liśkiewicz, Wawszczyk, Sawczak, Friska – Kowalik, Makowski, Kwiatkowski, Prawucki (64. min. Niedojad) – Gabor, Ginter

Do tej pory Błękitnym zdecydowanie lepiej szło na wyjazdach, niż u siebie. Podopieczni Macieja Sayeda wygrali w Gdańsku z Gedanią i w Gniewinie ze Stolem. Na własnym stadionie z kolei zremisowali z Bałtykiem Gdynia oraz KP Starogard Gdański. Niedzielny mecz z rywalem zza między zakończył udaną passę wyjazdów.

Choć Błękitni mieli swoje okazje w potyczce ze Świtem Szczecin, nie wykorzystali ich. Skuteczniejsi tego dnia byli gospodarze. Wynik w 20. minucie otworzył Jędrzej Kujawa, który pokonał Konrada Skuzę silnym strzałem pod poprzeczkę. W 35. minucie Świt zdołał podwyższyć wynik na 2:0. Najpierw uderzył Szymon Kapelusz, ale piłka została zatrzymana. Wtedy nadbiegł na nią Patryk Paczuk i z sukcesem ją dobił.

W drugiej połowie gra się wyrównała, sytuacji było mniej, co przede wszystkim działało na niekorzyść Błękitnych. Stargardzianie nie dość, że nie zdołali ani razu trafić do siatki, to w samej końcówce stracili trzeciego gola, którego bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Dawid Kisły.

Podopieczni Macieja Sayeda po pięciu meczach mają osiem punktów, co plasuje ich na siódmym miejscu w tabeli. Liderem jest Olimpia Grudziądz, która zgromadziła do tej pory, podobnie jak Pogoń II Szczecin, trzynaście oczek.

W najbliższą sobotę Błękitni podejmą rezerwy Pogoni Szczecin. Początek o godz. 17.

Poprzedni artykułZarząd Dróg Powiatowych doposaża się. Ostatnio w remonter drogowy