To już pewne. Będzie remont amfiteatru

0

Za kilka tygodni rozpoczną się prace przy gruntownej modernizacji amfiteatru. Obiekt zmieni się nie do poznania. Po remoncie zmieści prawie 4 tys. osób, miejsc do siedzenia będzie ponad 3 tys., a scena zyska zadaszenie.

Umowa na przebudowę została podpisana z firmą Adamietz. Spółka ma duże doświadczenie przy realizacji inwestycji. Jedną z ostatnich jest remont Teatru Letniego w Szczecinie.

– Tak oczekiwana przez stargardzian modernizacja amfiteatru właśnie staje się faktem. Podejmujemy się tego wyzwania w dość trudnych czasach, ale mam satysfakcję, że pierwsze prace rozpoczną się tam już tej jesieni. Przebudowa pozwoli nam dać temu obiektowi nową funkcjonalność. Komfort zyska publiczność, ale także wykonawcy i organizatorzy wydarzeń. To miejsce będzie dla nas wszystkich powodem do dumy. Szykuje się amfiteatr naprawdę nowoczesny, wygodny, bezpieczny i dostępny dla wszystkich stargardzian. Dla mnie ta inwestycja będzie też wyrazem szacunku dla tych, którzy go budowali w latach siedemdziesiątych – mówi prezydent Rafał Zając.

Zaprojektowana scena ma być sześciokątem z ponad 540 mkw. powierzchni w głównej części. Pod nią znajdą się nowe garderoby i łazienki. Większa niż przed remontem będzie widownia, na której zamontowane zostaną ławki. Zaprojektowano ją tak, by w najniższym rzędzie przed sceną, dzięki pochylni, swoje miejsca wygodnie mogły zająć osoby z niepełnosprawnościami. Dzięki dodatkowej płycie zlokalizowanej poniżej estrady zyska się 725 kolejnych miejsc do stania. W nowym, ogrodzonym amfiteatrze będzie się mogło bawić jednocześnie blisko 4 tys. ludzi. Na widowni pojawi się też niezbędne stanowisko dla operatorów nagłośnienia i oświetlenia. Pod jedną z trybun będzie toaleta. Po modernizacji na teren obiektu dostaniemy się jednym z ośmiu wejść. Do dyspozycji będą też ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

W pierwszej kolejności mają ruszyć roboty związane z przygotowaniem terenu pod widownię i prace rozbiórkowe. Inwestycja powinna się zakończyć w 2024 r. Będzie kosztować około 22 mln zł.

wizualizacja: SCK

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułKorekta rozkładu jazdy pociągów na Pomorzu Zachodnim
Następny artykułBłękitni Stargard. Kolejny podział punktów przy Ceglanej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj