Przed nami święto najstarszych mieszkańców, ale też dobra okazja do międzypokoleniowej zabawy

0

Zbliżają się kolejne Stargardzkie Dni Seniora. Przez kilka dni władzę w mieście sprawować będą najstarsi stargardzianie. To oni będą rządzić, ale też bawić się, a wszyscy chętni – niezależnie od wieku – razem z nimi. Program jest bogaty. Będzie festyn, parada, dyskoteka, sportowe zmagania, wycieczki, chwila dla zdrowia i dużo więcej.

Przy okazji swojego święta seniorzy będą mogli m.in. zbadać gęstość kości, poziom cukru we krwi i słuch. Wszyscy zainteresowani dowiedzą się również, jaka dieta sprzyja zachowaniu dobrej formy i poprawie samopoczucia. To wszystko będzie dostępne bezpłatnie w czwartek (8.09.) od 9:00. O dokładną lokalizację wszystkich badań i porad można zapytać w punkcie informacyjnym przy głównej bramie szpitala (ul. Wojska Polskiego 27). Również w czwartek (8.09.) w Domu Kultury Kolejarza tradycyjnie spotkają się tegoroczni 80-latkowie i najstarsi członkowie stargardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Piątek (9.09.) to sportowa zabawa w Teatrze Letnim. Tego dnia o 14:30 seniorzy oficjalnie otrzymają klucze do miasta. Następnie rozpocznie się rywalizacja w różnych konkurencjach. Każdego roku starsi stargardzianie zadziwiają świetną kondycją i nieposkromioną energią. Oprócz senioriady, w Teatrze Letnim będzie można również m.in. zobaczyć pokaz tańca latino, poćwiczyć z instruktorem OSiR i skorzystać ze strefy masażu.

W sobotę (10.09.) z samego rana na stawach hodowlanych w Kluczewie rozpoczną się zawody wędkarskie. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy telefoniczne (506 607 987). Po południu – o 14:30 – z Rynku Staromiejskiego wyruszy tradycyjna, wielobarwna, radosna parada. W tym roku mile widziane są przebrania w klimacie lat 20. i 30. XX wieku. Seniorzy przejdą do parku Chrobrego. W planach jest festyn z wieloma atrakcjami, a po nim dyskoteka. Zabawa potrwa aż do 22:00.

W niedzielę (11.09.) będzie czas na odpoczynek. Szczęściarze, którzy podczas sobotniego festynu wylosują w kole fortuny specjalne bilety, o 10:00 pojadą na zwiedzanie miasta z prezydentem Rafałem Zającem w roli przewodnika. Kolejna propozycja to piknik z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek na Bobrowej Polanie. Na tych, którzy nie dotrą tam we własnym zakresie, o 11:00 w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym będzie czekać bezpłatny autobus MPK. Powrót zaplanowano na 14:00.

Stargardzkie Dni Seniora to wielkie święto najstarszych mieszkańców, ale również dobra okazja do międzypokoleniowej zabawy. Zawodnicy senioriady zawsze liczą na doping kibiców, a podczas festynu z atrakcji korzystają całe rodziny. Nic również nie stoi na przeszkodzie, żeby wraz z naszymi babciami, dziadkami, bliskimi wziąć udział w wyjątkowej paradzie. Jak podkreślają sami seniorzy – wiek to tylko liczba, a dobra zabawa należy się każdemu. Udowadniają to nam co roku, zapraszając do wspólnego świętowania wszystkich stargardzian.

(r)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Kolejny podział punktów przy Ceglanej
Następny artykułPrzejazd do Witkowa tylko przez Kluczewo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj