Miasto doposaża szpital. Będą pieniądze na awaryjne zasilacze, modernizację systemów IT i aparaturę medyczną

0

Do ponad 1 mln 350 tys. zł wzrośnie tegoroczne wsparcie z budżetu miasta dla Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie.

Najpierw przekazaliśmy pieniądze na naprawę tomografu komputerowego i zakup aparatów do znieczulenia. Teraz placówka przy ul. Wojska Polskiego 27 dostanie środki na zakup m.in. awaryjnych zasilaczy, modernizację systemów IT i aparatury medycznej wykorzystywanej np. podczas rehabilitacji i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Dzięki modernizacji TK stargardzianie ponownie zyskali dostęp do ważnej diagnostyki. Z kolei sprzęt do znieczuleń pozwala pacjentom bardziej komfortowo przechodzić różne zabiegi.

– Tomograf komputerowy to drogie urządzenie i jego naprawy również są kosztowne. Szpital miał problem z udźwignięciem tego wydatku, tymczasem taki sprzęt jest bardzo potrzebny dla bezpieczeństwa i komfortu stargardzian. Tomografia pozostaje przecież jednym z kluczowych badań w diagnostyce osób hospitalizowanych. Aparaty do znieczuleń przydają się z kolei przy różnego rodzaju zabiegach. Planowane na jesień zakupy też przełożą się na poziom pomocy medycznej udzielanej mieszkańcom, dlatego nasze wsparcie było niezbędne – mówi prezydent Rafał Zając.

W pracowni tomografii komputerowej m.in. wymieniono niezbędne oprogramowanie, dwa komputery i rekonstruktor. Poza naprawą TK za pieniądze z budżetu Stargardu kupiono dwa aparaty do znieczulenia z kardiomonitorem, analizatorem gazów medycznych, możliwością pomiaru ciśnienia krwi i temperatury. Na te cele z budżetu miasta już przekazano ponad 1 mln zł. Jesienią ponad 350 tys. zł przeznaczonych zostanie na następne zakupy dla szpitala.

(r)

fot. SPWZOZ w Stargardzie

Poprzedni artykułIntegracja przed ekranem w MDK
Następny artykułWypadek na Spokojnej. Motocykl uderzył czołowo w volkswagena


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj