20 lat Cantore Gospel. Prezydent: Życzę, żeby dobra energia, którą przekazują nam wszystkim, wracała

0

Setki koncertów w kraju i za granicą, dziesiątki wyróżnień i nieustająca fascynacja muzyką gospel – mija 20 lat od utworzenia Chóru Cantore Gospel. Przez dwie dekady grupa zakorzeniła się w kulturalnym środowisku Stargardu, zarażając do tej muzyki całe rzesze mieszkańców. A organizowane od 15 lat warsztaty gospel wciąż gromadzą ludzi rozmiłowanych w tym gatunku.  

Wczoraj w Teatrze Letnim odbył się jubileuszowy koncert tego chóru.

– Cantore Gospel przez te wszystkie lata daje nam mnóstwo fantastycznej energii i podnosi nas na duchu. Koncerty po warsztatach są naprawdę niezwykłe i gwarantują wiele przeżyć. Dziękuję Marii Pyrze, która oprócz tego, że jest świetnym muzykiem i dyrygentem, to jest przede wszystkim niesamowicie ciepłym, wartościowym człowiekiem i oddaje mnóstwo serca innym. Bardzo dziękuję za ten wkład, za pracę nad rozwojem młodych ludzi, za budowanie pięknego kawałka miasta. Całemu Cantore Gospel życzę, żeby dobra energia, którą przekazują nam wszystkim, wracała. Trwajcie ze Stargardem i w Stargardzie jak najdłużej – mówił prezydent Rafał Zając.

Chór zaczął działać we wrześniu 2002 r. przy Stargardzkim Centrum Kultury. Założyła go Maria Pyra od początku będąca w tej grupie dyrygentem. Na przestrzeni 20 lat trudno zliczyć wszystkich śpiewających w Cantore Gospel. To ludzie w różnym wieku, różnych zawodów, których łączyła i nadal łączy miłość do muzyki.

W całej Polsce jest tylko kilkanaście gospelowych chórów. Cantore Gospel to wyróżnik dla Stargardu i powód do dumy. Obecnie w podstawowym składzie grupy jest prawie 30 osób. Chórzyści śpiewają przy wsparciu sekcji instrumentalnej: gitary elektrycznej i basowej, instrumentów perkusyjnych, klawiszy oraz trąbki.

(r)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułRowerowa Masa Krytyczna. Z Rynku Staromiejskiego na Bobrową Polanę
Następny artykułBłękitni Stargard. Beniaminek postraszył


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj