Błękitni Stargard. Beniaminek postraszył

0

W wyjazdowym meczu siódmej kolejki grupy II trzeciej ligi podopieczni Macieja Sayeda pokonali Unię Solec Kujawski 3:1.

Unia Solec Kujawski – Błękitni Stargard 1:3 (1:0)

Bramki: 25. min. Stasikowski – 47. min. Friska (k), 58. min. Niedojad, 77. min. Kwiatkowski

Unia: Witkowski – Kujawka, Stasikowski (81. min. Ciężkowski), Moranowski,  Pacek, Chołuj, Słupecki (62. min. Masato), Horvat, Babiarz, Zbiranek (81. min. Szal),  Skowroński

Błękitni: Skuza – Sawczak, Liśkiewicz, Friska, Wawszczyk, Kwiatkowski (90. min. Wawrzyniak). Stawski (60. min. Gabor), Ryk, Jakubowski, Kowalik, Niedojad

Wydawało się, że po ostatnich, mało zadowalających wynikach, mecz z ostatnią w tabeli Unią Solec Kujawski będzie idealną okazją dla Błękitnych do przełamania się. Zakończyło się pozytywnie, choć po pierwszej połowie w powietrzu wisiała niespodzianka.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli bowiem gospodarze, po tym jak w 25. minucie Konrada Skuzę pokonał Damian Stasikowski. Błękitni do odrabiania strat rzucili się tuż po przerwie – skutecznie. Już w 47. minucie doprowadzili do wyrównania. Rzut karny na bramkę zamienił Kacper Friska. Stargardzianie poszli za ciosem, utrzymywali przewagę na boisku i w 58. minucie to oni objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Damian Niedojad. Kropkę nad „i” w 77. minucie postawił Adrian Kwiatkowski.

Podopieczni Macieja Sayeda ostatecznie wygrali 3:1, a w najbliższą sobotę zmierzą się u siebie z trzecim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Początek spotkania o godz.15.