Cmentarze odzyskują blask

0

Coraz lepiej wygląda nekropolia przy ul. W. Reymonta. Na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym trwa remont ogrodzenia i pomnika. Z kolei przy ul. T. Kościuszki odnawiana jest kwatera saperów.

Na te cele miasto zdobyło ponad 410 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 60 tys. zł z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W obrębie cmentarza wojennego poprawia się wygląd pomnika na placu centralnym. Wykonawca uzupełnił już szczeliny i rozwarstwienia. W ramach prac konstrukcja bryły zostanie wzmocniona, a elementy metalowe będą wymienione. Powierzchnia pomnika zostanie również zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wyremontowane będą również schody.

Prace na nekropolii przy ul. W. Reymonta obejmują też naprawę ogrodzenia. Na oczyszczonej i wyrównanej powierzchni pojawi się nowy tynk. Z kolei metalowe elementy zostaną pokryte nową, odporną powłoką. Naprawiona będzie również brama wjazdowa. Całość powinna być gotowa do końca tego roku.

Także w obrębie cmentarza komunalnego przy ul. T. Kościuszki trwają prace na kwaterze saperów. 65 starych nagrobków będzie zastąpionych nowymi, wykonanymi z granitu. Również nawierzchnia pomiędzy grobami zostanie wymieniona. Prace powinny się zakończyć w styczniu 2023 r.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Beniaminek postraszył
Następny artykułBył nietrzeźwy, prowadził karawan. Zatrzymała go stargardzka policja


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj