Mury przy Klasztornej pną się do góry

0

Trwa odbudowa i remont murów przy ul. Klasztornej. Prace idą w szybkim tempie. Jeśli pogoda pozwoli, być może zostaną ukończone przed terminem.    

Remont zaczął się od rozebrania zawalonej części murów obronnych wraz z demontażem ogrodzenia zabezpieczającego. Pozyskany z rozbiórki materiał został złożony na zabezpieczonym terenie – do ewentualnego późniejszego wykorzystania. Wycięto samosiejki oraz drzewa.

Następnie przyszedł czas na wykopy wraz z zabezpieczeniem i umocnieniem dla wykonania izolacji części podziemnej murów na całym odcinku.

Później były kolejne prace. W końcu zaczęła się odbudowa muru z kamienia na przygotowanym fundamencie, a następnie odbudowa muru z cegły.

– Jesteśmy blisko półmetka robót przy tym zabytku. Do tej pory prace przebiegają zgodnie z planem i bez niespodzianek. Będąc na placu budowy, można już zauważyć odbudowaną część muru. Na całej długości został już zszyty, izolacja jest zrobiona w 95 proc., a  odbudowa w połowie. Jeśli wszystko będzie szło jak do tej pory, to są szanse, że inwestycję zakończymy przed terminem, który był planowany na koniec tego roku – mówi Krzysztof Kempski z Wydziału Inżynierii UM.

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułSpójnia i jej kibice pomogli Julii, Michasi i Zosi
Następny artykułZakaz połowu ryb zniesiony. Na Odrze obowiązuje zasada „złap i wypuść”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj