Kontrole przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Trzech rowerzystów było po alkoholu

0

Piesi i rowerzyści to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego – najbardziej zagrożona wypadkami. Na uwagę zasługuje fakt, iż znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego czy rowerzysty ma miejsce na przejściach dla nich przeznaczonych.

Aby to zmienić, na terenie naszego powiatu prowadzone były działania pod nazwą ,,Pieszy i rower’’, których głównym celem było promowanie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a także użytkowników hulajnóg elektrycznych.

Policjanci stargardzkiej drogówki objęli nadzorem przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych ulicach Stargardu, w których wystąpienie niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe.

– Podczas ostatnich działań funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 50 wykroczeń. To między innymi jazda po chodniku, jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych, przejście w miejscu niedozwolonym czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych. W ręce mundurowych wpadło 3 rowerzystów, którzy byli w stanie nietrzeźwości – mówi mł. asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułDzień Sybiraka – zaproszenie
Następny artykułFeniks Pesta. Cztery medale w Grand Prix Brna


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj