SCN Filary. Będzie świętowanie 1. rocznicy FILARÓW i 2. Piknik Naukowy

0

Już w najbliższą niedzielę, 18 września w godz. 12:00 – 18:00 na terenie parku Zamkowego przy Baszcie Białogłówce odbędzie się II Piknik Naukowy.

Ten pierwszy, sprzed roku, bardzo się podobał. Nic dziwnego, że wpisał się na stałe w kalendarz stargardzkich wydarzeń.

Będzie to impreza dla każdego – organizatorzy przygotowują mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Więcej niż rok temu.

– Będą występy sceniczne, widowiskowe pokazy naukowe, gry terenowe. Do wystawienia się zaprosiliśmy przedstawicieli Sieci Centrów Nauki, do której należymy. Swoją obecność potwierdziło już Centrum Nauki Cordis w Świdwinie, z którym ściśle współpracujemy, oraz Morskie Centrum Nauki, które wkrótce otworzy się dla zwiedzających. Dla uczestników Pikniku będzie to szansa, aby zobaczyć, jak różnorodne są tego rodzaju placówki. My natomiast po raz pierwszy wyprowadzimy kilka eksponatów ze swojej wystawy na zewnątrz, organizując Plenerowe Centrum Nauki FILARY – mówi Ernest Warych, kierownik SCN Filary.

Druga edycja Pikniku Naukowego to również okazja do świętowania pierwszych urodzin FILARÓW.

– To dla nas naprawdę ważny moment – wyznaje zastępczyni kierownika Joanna Cupak. – Jesteśmy zdumieni tym, jak szybko nadszedł. Ledwo co skończyliśmy montaż ekspozycji i przywitaliśmy naszą kadrę, a już minął rok działalności. Bardzo się cieszymy, jesteśmy dumni z tego, co wspólnie udało się osiągnąć, ale też spoglądamy na te dwanaście miesięcy z pokorą i refleksją. Wyciągnęliśmy z nich dużo wniosków. Teraz pora wprowadzić je w życie, począwszy od nowej oferty na wrzesień i październik.

Harmonogram działania FILARÓW na sezon 2022-23 uległ pewnej zmianie. Od teraz będą czynne również w poniedziałki, poza jednym w miesiącu. W ofercie centrum pojawiają się też nowe stałe pozycje – Koło Astronomiczne oraz Kurs Druku 3D, czyli zajęcia popołudniowe dla dzieci i młodzieży. Zapowiadane są też długo wyczekiwane wydarzenia specjalne: warsztaty z LEGO, prowadzone przez Łukasza Góreckiego, zwycięzcę telewizyjnego programu o profesjonalnym budowaniu z klocków; warsztaty dla dorosłych z przedstawicielami Centrum Nauki Kopernik, dotyczące domowego eksperymentowania z dziećmi; a także weekend w klimacie Halloween, ze specjalnym wieczorem grozy tylko dla pełnoletnich.

Organizatorami Pikniku Naukowego są: Miasto Stargard, Stargardzkie Centrum Kultury oraz Stargardzkie Centrum Nauki FILARY. Do partnerów należą: OSiR Stargard, Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie oraz  Książnica Stargardzka – każdy z tych podmiotów wystawi się na wydarzeniu z własnym stoiskiem i przygotuje ciekawe atrakcje.

(r)

Poprzedni artykułFeniks Pesta. Cztery medale w Grand Prix Brna
Następny artykułWojewódzkie święto plonów w Przelewicach – tradycja i rozrywka


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj