Pokazali swoje talenty i pasje

0

Poza comiesięcznymi wystawami w Bramie Wałowej twórców zrzeszonych w SSMSP Brama i gości, prezentowane są też inne wystawy – m.in. uczestników warsztatów plastycznych w tym obiekcie, prowadzonych przez Żanetę Śniadek (dzieci) i Ludmiłę Sabadini (dorośli).

Na ostatniej tego rodzaju ekspozycji zostały tam pokazane prace wykonane w sezonie 2021/2022 przez 14 autorów: Władysławę Domagałę, Małgorzatę Gontarz, Nikodema Hajduka, Patrycję Jaśkiewicz, Krystynę Letkiewicz, Olę Parzybut, Irenę Rakowską, Agnieszkę Rogalską, Aleksandrę Słoniewską, Bożenę Socik, Weronikę Stanisławską, Julię Szlachtę, Reginę Szymanowską i Janinę Wołoszańską.

– Bardzo dobrze się z nimi pracuje. Mam z tego taką samą radość, jak oni. Warunkiem, żeby tu być, jest to, żeby chcieć. Podczas zajęć słuchają moich wskazówek, a później pracują sami – mówiła podczas wernisażu Ludmiła Sabadini.

Jedna z uczestniczek warsztatów Krystyna Letkiewicz tak opowiadała o swojej pasji: – Właściwie od dziecka marzyłam o malowaniu, ale wybrałam fotografię… Obiecałam sobie jednak, że na emeryturze zajmę się malowaniem. 10 lat minęło i słowa dotrzymałam. Gdy maluję – odpływam, wtapiam się w to, co robię. I kocham to. Dobrze się czuję w abstrakcjach i pejzażach. Namalowałam też portret córki. Była zadowolona. Już 2-3 lata maluję. Mąż mnie wspiera i nieraz mi coś podpowie. Będę kontynuować te warsztaty.

Autorom prac licznie towarzyszyli członkowie rodzin, przyjaciele i znajomi. To też była forma wsparcia uczestników warsztatów, by dalej oddawali się malarskiej pasji.

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułWojewódzkie święto plonów w Przelewicach – tradycja i rozrywka
Następny artykułPZERiI w Stargardzie ma 60 lat. Najmłodszy członek związku ma 32 lata, a najstarszy – 99 lat


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj