Stargard – Lider Współpracy z NGO 2022 [aktualizacja]

0

Prezydent Rafał Zając odebrał główną nagrodę dla Samorządowego Lidera Współpracy z NGO w kategorii „Miasta powyżej 40 tys. mieszkańców i miasta na prawach powiatu”. Wyróżnienie zdobyliśmy w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

– Ta nagroda to docenienie wszystkich działań podejmowanych przez nas dla organizacji pozarządowych i tego, co robimy wspólnie z nimi. Takie wyróżnienia potwierdzają, że system wsparcia dla NGO, który zbudowaliśmy w Stargardzie, może być i jest przykładem dobrych praktyk dla wielu innych miast, nie tylko w regionie. Nagroda mobilizuje nas też do dalszych działań w tym zakresie. Szczególne podziękowania kieruję do członków stargardzkiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu, którzy zgłosili nas do konkursu – mówi prezydent.

Komisja konkursowa szczególnie doceniła projekt „Azymut – Samodzielność”, realizowany w naszym mieście od 2018 r. To mieszkalnictwo wspomagane dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera. W komfortowym, w pełni wyposażonym, lokalu podopieczni stargardzkiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu pod okiem wykwalifikowanych opiekunów uczą się samodzielności. Podobne mieszkania od wielu lat ułatwiają codzienne życie stargardzianom o szczególnych potrzebach – m.in. seniorom, osobom wychodzącym z bezdomności i o różnym stopniu niepełnosprawności.

W 2021 r. miasto aktywnie współpracowało z 55 fundacjami i stowarzyszeniami, przeznaczając na różne zadania ponad 9,8 mln zł.

Oprócz tytułu Samorządowego Lidera Współpracy z NGO 2022 otrzymaliśmy również nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Pieniądze zostaną wykorzystane na dalsze działania naszych organizacji pozarządowych.

Nagrody otrzymali też: w kategorii „Powiaty” – Powiat Koszaliński, w  kategorii „Gminy liczące 15-40 tysięcy mieszkańców” – Gmina Goleniów, a w kategorii „Gmina licząca poniżej 15 tysięcy mieszkańców” zwyciężyła Gmina Mielno.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułWybrali największą dynię, najciekawszy okaz ogrodniczy i najlepszą zupę dyniową
Następny artykułEDD 2022. Objazd po powiecie stargardzkim: „Non omnis moriar”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj