W czwartek autobusy MPK za darmo

0

O tym, że podróż komunikacją miejską jest bezpieczna i wygodna, można się przekonać w najbliższy czwartek. 22 września razem z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji obchodzić będziemy Europejski Dzień bez Samochodu. Właśnie wtedy wszyscy właściciele aut będą mogli jeździć autobusami za darmo.

Jak co roku z tej okazji bez biletu pojadą właściciele aut, a także ich pasażerowie. Wystarczy podczas kontroli pokazać dowód rejestracyjny pojazdu. Na jeden dokument może podróżować kierowca z osobami towarzyszącymi – ich liczba musi się zgadzać z liczbą miejsc siedzących w konkretnym samochodzie. Bezpłatne przejazdy obowiązują na terenie miasta – strefa A. Cały rozkład jazdy MPK jest tutaj.

W czwartek (22.09.) właściciele aut będą jeździć autobusami za darmo, ale na co dzień każdy może kupować bilety w najwygodniejszy dla siebie sposób. Do wyboru są biletomaty w pojazdach, bezpłatne aplikacje: Skycash, moBILET (tutaj również do kupienia bilety miesięczne), mPay oraz zbiletem.pl. Kolejna opcja to nowoczesne urządzenia do zapłaty za przejazd kartą (lub telefonem, zegarkiem). Oczywiście we wszystkich autobusach MPK nadal można też kasować tradycyjne, papierowe bilety.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułDzień Sybiraka w Stargardzie: Pamięć, która nadal trwa
Następny artykuł„Przeszkadzały” im kosze na śmieci i wiata. Zdemolowali je. Nieletni zatrzymani przez policję


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj