Duża rodzina na swoim

0

Oferta mieszkań wspomaganych w Stargardzie stale rośnie. To lokale o dobrym standardzie, ale również szeroka pomoc dla osób o szczególnych potrzebach. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowało kolejne takie mieszkanie – tym razem w ramach programu Duża Rodzina. 3-pokojowy lokal o powierzchni ponad 70 m2 czeka na tych, którzy wychowują czworo lub więcej dzieci.

Mieszkanie jest w pełni wyremontowane. Nowi lokatorzy zyskają komfortowe miejsce do życia, a także dodatkowe wsparcie. W zależności od potrzeb mogą otrzymać np. pomoc psychologiczną. Kolejna opcja to system obniżek czynszu oraz dodatek mieszkaniowy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zgłoszenia o przydział lokalu w ramach programu Duża Rodzina będą przyjmowane w Biurze Przydziału i Zamiany Mieszkań STBS. Dokładne terminy pojawią się niedługo na www.stargard.eu oraz www.tbs.stargard.pl.

W Stargardzie jest już ponad 100 mieszkań wspomaganych. Korzystają z nich duże rodziny, ale także m.in. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, ludzie wychodzący z kryzysu bezdomności oraz osoby opuszczające rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo-wychowawcze. Nasz system od lat jest wzorem dla innych samorządów w całej Polsce.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułEDD 2022. Objazd po powiecie stargardzkim: „Non omnis moriar”
Następny artykułW Dzień bez Samochodu – pociągiem za darmo! Wystarczy dowód rejestracyjny


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj